Saç Ekim Nasıl Olur

Saç Ekim Nasıl Olur
30 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Saç Ekim Nasıl Olur

Çağımızın modern estetik yöntemi saç ekimi, son zamanlarda dünya da ve özellikle ülkemizde çok büyük rağbet görmektedir. Bu sebeple her geçen gün yeni bir saç ekim kliniği açılmakta ve saçlarını özleyip onları geri getirmeye çalışan insanlara hizmet vermektedir. Dolayısıyla saç ekiminin ülkemizi bir merkez haline getirdiğine dikkat çekmek isterim.

Peki Saç Ekimi Nedir?

Saç ekme, çeşitli nedenlerle başın özellikle ön ve tepe kısımlarında, saç köklerinin ölmesi ile sonuçlanan dökülme ve açılmaların, sağlıklı saç köklerinizin olduğu bölgelerden kök alımı yaparak, seyrek ya da hiç olmayan bölgelere yerleştirilmesi işlemidir. Son derece titiz ve hassas bir çalışma ve bakım isteyen bu işlem kişiye uygulanacak kök sayısına göre 3 – 4 saat ile 6 – 8 saat arasında olabilmekte ve bir günde bitirilebilmektedir.  Ancak ekim işlemi bu kadar basit olmamakta, öncesinde ve sonrasında da uyulması gereken bir takım kuralları ve sorumlulukları barındırmaktadır.

İşlem Tam Olarak Nasıl Olur?

Saç ekim nasıl olur sorusu saç dökülmesi ile karşılaşan çoğu insanın kafasını meşgul etmektedir. Bu sorun pek çok kişide ilk sinyallerini vermeye başladığında sürekli kafa yormasına ve moral bozulmasına yol açar. Ancak gelişen estetik cerrahi yöntemleri ile kaybolan saçlarınızın da artık bir çözümü var ve bu yönteme başvurmuşsanız sizi bir dizi işlem silsilesi izleyecek demektir. Öncelikle evde gerekli saç bakım ve uygulamaları ile ilk aşamasını geçirirsiniz. Daha sonra sizin saç ve baş yapınıza göre yöntemin nasıl ve nerelere uygulanacağına karar verilir. İşlem tamamlandıktan sonra ise biraz daha sabır göstereceğiniz saçı ve kökleri koruma süresi vardır.Ekim işleminde kullanılan iki yöntem vardır;

  1. FUT tekniği
  2. FUE tekniği

FUT Tekniği İle Saç Ekimi

Bu teknik klasik cerrahi sistem ile sağ ve sol kulak bölgeleri ve arasında kalan güçlü köklerin cerrah marifetiyle yerlerinden alınıp ihtiyaç olan açılmış bölgelere ekilmesi işlemidir. Bu uygulamada cerrahın el becerisinin ve bilgisin yüksek olması önem arz eder.

FUE Tekniği İle Saç Ekimi

FUE ile saç ekim nasıl olur derseniz, bu yöntemin daha çok teknolojiye dayandığını ve daha zahmetsiz olduğunu söyleyebilirim.  Bu yöntemde ense bölgesinden alınacak kökler belirlendikten sonra ucunda özel iğneler bulunan cihaz yardımı ile kökler bulundukları yerden alınarak yeni yerlerine yerleştirilir. FUT tekniğine göre daha yüksek bir teknoloji kullanıldığı için alınan yapılan bu işlem daha ağrısız ve sancısız olabilmektedir. Ayrıca uygulanan işlem el becerisine göre çok daha ince bir işlem olduğu için deri kesiklerinde iz kalmamakta ve iyileşme süreci 1 hafta kadar kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Sizlere bu yazıda saç ekim işleminin genel çerçevesi nelerdir ve saç ekim nasıl olur sorularına cevap verdik. Sizler de bu yöntemi uygulamak için uzmanlara danışabilirisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git