Saç Ekim Safhaları

Saç Ekim Safhaları
30 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Saç Ekim Safhaları

Saç ektirmek artık günümüzün en ilgi çekici ve her geçen gün rağbet gören estetik cerrahi uygulaması. Zaman içinde stres, psikolojik baskı, hastalık ya da genetik nedenler ile dökülen saçların başınızda tekrar uzadığını görmek son derece müthiş bir duygudur. Ve saç dökülmesinden sonra sizin saç olmayan bölgelerinizde saç köklerinizi yeniden besleyip çıkarmak imkansızdır. Bunun için yapılan doğal yöntemler sadece mevcut bulunan ve sağlıklı durumda olan saç ve saç kökleriniz için kullanılan uygulamalar olup size ekstra bir saç teli veremeyecektir. Eğer sizde saçlarınızı tekrar görmek ve eski yıllara dönmek istiyorsanız ve de bu işlemi uygulamaya karar verdiyseniz sizi basit tabirle üç aşama izliyor olacak. Bu saç ekim safhaları sırası ile;

  1. Saç Ekimi Öncesi (Genel kontrol, analiz ve işlem öncesi uyulması gereken işlemler)
  2. Saç Ekimi Operasyonu (Cerrahi müdahale ve kökleme işleminin gerçekleştiği aşama)
  3. Saç Ekimi Sonrası (Ekim işleminden sonra müdahale yapılan kişinin şahsi bakımı)

Şimdi genel olarak işlemlerin nasıl yürüdüğüne biraz daha detaylı bakalım

Saç Ekimi Öncesi İşlemlerSaç ektirmeye karar verip konuşarak ve anlaşarak içinizi ferahlatacak bir işlem olduğu kanısına vardığınızda sizinle ilgilenecek uzman ne yapmanız ve nasıl operasyona hazırlanmanız gerektiğini sizlere aktarır. Bunun için önce sizin saçınız ve saç kökleriniz incelenir ve işlemin hangi bölgelere ve ne şekilde yapılacağı planlanır. Ardından evde işleme kadar uygulayacağınız bir hazırlanma süreci oluşturularak sizlere aktarılır. Bu dönemde, verilen bu reçeteye harfiyen uymanız ve sizden istenenleri uygulamanız ekim operasyonunun çok daha sağlıklı ve kusursuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Bu yüzden size düşeni gerektiği şekilde yerine getirmeye imtina edinin. Saç ekim safhaları, her biri kendi başına önem arz eden işlemlerdir.

Saç Ekimi İşleminin Gerçekleştirilmesi

Operasyon anına kadar bedeni ve ruhi olarak hazırlandığınız dönemden sonra uzmanınız sizi tekrar analiz eder ve eğer size daha önce söylenenleri denildiği şekilde yapmışsanız sorunsuz bir şekilde uygulama işlemine geçmek ister. Burada yapılan, saç köklerinizin sağlıklı ve sağlam olduğu noktalardan alınan güçlü köklerin, köklerin ölü ya da tamamen kaybolduğu bölgelere yerleştirilmesi işlemidir. Ne kadar sayıda kökün yine sizden alınan köklerle gereken yerlere ekildiği ya da ekileceği zaten işlem öncesi hesaplanmıştır.

Saç Ekimi Sonrasında

Saç ekme işlemi tamamlandıktan sonra ne yazık ki hemen gür saçlara kavuşup her şey tamam oldu diyemiyoruz. Bunun için biraz daha zamanın olduğunu söylemek gerekir. Çünkü ekilen saç köklerinin sağlıklı bir şekilde yetişmesi ve istenilen düzeye erişmesi için bu aşamada saçınıza söylenildiği gibi bakmalı ve tekrar köklerin ölmesine yol açabilecek davranışlardan kaçmalısınız. Saç ekim safhaları bazı küçük rahatsızlıklar da verebilir. Bu aşamada saç derinizde görülen kaşıntı ve kabuklanmalar ve yüzünüzde olabilecek şişlik tamamen normaldir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git