Saç Ekim Sonrası

Saç Ekim Sonrası
31 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Saç Ekim Sonrası

Genellikle 30 – 35 yaşları arasında, hayatımızın belki de en güzel ve önemli anlarını yaşayabileceğimiz yıllarda yaşanan saç dökülmesi öteden bu yana tüm erkeklerin korkulu rüyası olmuştur. Zaman zaman kadınlarda da bir hastalık gibi ortaya çıkan bu fazla dökülmeler sosyal hayatımızı etkileyecek boyutlara ulaşabilmektedir. Kimilerinin genetik yapısı nedeni ile daha erken yaşlarda kimi bölgelerinde veda etmek zorunda kaldıkları saçları psikolojik olarak insanları ciddi derecede yıpratabilmekte ve toplum içinde çekingen ve alıngan bir birey haline getirebilmektedir. Ancak özellikle gelişen üstün tıp teknolojileri ve estetik müdahalelerle bu olay büyük bir dert olmaktan yavaş yavaş çıkmaktadır. Bu devrim niteliğindeki uygulamaların geçtiği aşamaları kısaca şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Doğru uzman ve klinik seçimi
  • Saçlarınızın analiz ve ölçümü
  • Saç ekim operasyonu
  • Saç ekimi sonrası kişinin dikkat etmesi gereken dönem.

Yakın zamanda ülkemizde gittikçe adı duyulan saç ekim yöntemi, ve saç ekim sonrası doğru iyileşme süreci ile bir çok kişi özlemini duyduğu gençlik yıllarındaki gibi bir görünüm elde edebilmektedir. Sizlere bu yazımızda bu mucizevi tedavi yöntemini uygulayanlar için tedavi sonrası ne yapmaları gerektiğini aktarmaya çalışacağım.

Saç Ekiminden Sonra Saça Müdahale Nasıl Olmalı?Maalesef elinizde olmayan sebepler ile özenle tarayıp baktığınız, şekil verdiğiniz saçlarınız döküldü ve başınızda gözle görülür açıklar oluştu. Ve gelişen estetik ameliyatlarının bir bıyutta devrimi olan saç ekim yöntemi ile tedavinize başladınız. Ve geniş araştırmalar ve sorular sonrasında kendinizi güvende hissedeceğiniz bir klinik ve uzmana kendinizi emanet ettiniz. Saçlarınıza büyük bir özenle yeniden kökleme işlemi yapıldığını gördünüz ve artık her şey bitti sanıyorsunuz! Tabi ki hayır! Saç ekimi yönteminde belki de en önemli aşama saç ekim sonrası sizin saçınıza doğru müdahalelerde bulunduğunuz aşamadır.

Saçlarınıza ekim yapıldıktan sonra doktorunuz size bir günlük istirahat süresi vermiş olmalı. Bu sürede başınıza ve saçınıza gerektiği hassasiyeti doktorunuzun söylediği şekilde göstermelisiniz. Aynı zamanda bu ilk günden başlamak üzere saç ekiminden sonraki toplam 3 günlük periyot sizler için çok önemlidir. Bu üç gün boyunca saçlarınızda yeni köklenmelerin gerçekleşmesinden kaynaklı kaşınmalar ve baş derinizde pullanmalar olabilecektir. Bu periyot için özel olarak üretilen losyonu düzenli aralıklarla saç ekimi yapılan bölgeye sürerek beklemeli, daha sonra tırnaklarınızla kazımadan yumuşak dokunuşlar ile saçınızı temizlemeli ve durulamalısınız. Saç ekimi yaptıran kişiler, işlem gerçekleştikten bir hafta sonra denize ve havuza girebilirler. Ancak yinede bu sürede kimyasal şampuan ve kremlerden uzak durmalı sadece doktorunuzun tavsiye edebileceği doğal özlü krem ve şampuanlar kullanmalısınız. Uzmanlar, saç ekim sonrası bir iki aylık süreçte saç köklerinize zarar verebilecek sert müdahalelerden uzak durmanızı bir halı saha maçında topa kafa vurmamanız gerektiğini belirtmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git