Saç Ekimi ve Detayları

FUT yöntemiyle saç ekimi
22 Mart 2016 tarihinde eklendi

Saç Ekimi ve Detayları

Saç dökülmesinde erkek tipi z-saç dökülmesi genetik nedenlerle olabildiği gibi, kozmetik ürünlerin yanlış kullanımı, ilaç kullanımının olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Bu etkenler dolayısıyla saç dökülmesi sonucunda oluşan kellik sorununa en iyi çözüm saç ekimi olacaktır.

Saç ekimi ve detaylarına bakıldığında ise ilk başta gelecek iki yöntem bulunmaktadır. Bunlar FUT yöntemi ile FUE yöntemleridir. Bu yöntemlerden FUT yöntemi eski, FUE yöntemi ise yeni olan yöntemdir.

FUT yöntemiyle saç ekimi

Saç ekme yöntemleri içerisinde ilk olarak kullanılan yöntem FUT yöntemidir. Bu yöntemle klasik saç ekimi yapılmaktadır. Bu yöntemde ilk aşamada ense bölgesinin birazcık yukarısından iki kulak arasında bulunan bölgeden şerit halinde doku parçası almak suretiyle saç kökü elde edilmektedir. Bu saç dokuları birli, ikili, üçlü ve dörtlü saç kökü oluşturacak biçimde greftler halında birbirinden ayrılır. Ayrılan bu greftler, saç ekimi yapılması düşünülen alanda daha önceden açılan kanallara transfer edilir. Bu işlemin sonrasında ise saç kökünün elde edilmesi için açılan iki kulak arasındaki bölge dikilerek kapatılır. Bu bölgede mutlaka küçük bir iz de olsa dikiş izi kalmaktadır. Bu yöntemle saç ekimi yaptıran kişilerin enfeksiyon riskine karşı çok dikkatli olmaları gerekmektedir.

FUE yöntemiyle saç ekimiSaç ekimi ve detayları göz önüne alındığında iki yöntemden bahsettiğimize ve FUT yöntemiyle saç ekimini anlattığımıza göre sırada FUE yöntemi ile saç ekimi var demektir. FUE yöntemiyle saç ekimi yöntemi yeni bulunan bir saç ekim şeklidir ve saç ekim yöntemleri arasında en iyi olanıdır. Bu saç ekimi yönteminde FUT yönteminde olduğu gibi saç kökleri kesilerek elde edilmemekte, aksine aynı bölgeden yanı ense bölgesinden tek tek toplanmaktadır. Bu yöntemde mikro motor diye tabir edilen ve bununla birlikte ucuna saç ekimleri için özel tasarlanan uçlarla saç köklerinin teker teker toplandığı görülür. Saç kökleri alınmadan önce saç ekilecek bölge de operasyon için hazırlanmalıdır. Bu bölgeye saç köklerinin yerleştirilmesi için kanallar açılmalıdır. Bu açılan kanallara daha önce belirttiğimiz gibi toplanan saç kökleri yerleştirilir.

Bütün bunlarla birlikte saç köklerinin alındığı iki kulak arasındaki ense bölümünde bir ay içerisinde başka bir tedaviye gerek kalmadan kendiliğinden iyileşme olduğu gözlemlenir. Bu yöntem ile kesme işi yapılmadığı için ense bölgesinde dikiş izine de rastlanmayacak ve yara bere de olmadığı için sancılı veya ağrılı bir durum da yaşanmayacaktır.Ayrıca bu bölge kendiliğinden çok kısa bir sürede iyileşecektir. Bununla birlikte kanallar açıldığı için yine de çok dikkat etmekte yarar bulunmaktadır. Bu saç ekiminde de yine açılan kanallar nedeniyle küçük de olsa enfeksiyon riski bulunmaktadır. bu nedenle ameliyat sonrasında dikkat etmek gerekmektedir. Artık saç ekiminden korkmanın gereği yoktur. Çünkü saç ekiminin büyük çoğunluğu başarıyla sonuçlanmakta ve saç ektirenlerin de memnun kaldığı görülmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git