Saç Ekimi İçin Neler Bilinmeli

sac-ekimi
30 Eylül 2016 tarihinde eklendi

Saç Ekimi İçin Neler Bilinmeli

Saç ekimi için neler bilinmeli, bir çok insanın aklındaki bu soru oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Saç ekimi, saç köklerin yoğun bulunduğu kısımlardan alınarak saçların seyrek olduğu kısımlara ekilmesi işlemidir. Yani enseden ve kulak arkadasından alınan kıl köklerinin seyrek olan bölgelere ekilmesidir. Kıl kökünde yaklaşık 3 ile 20 arası saç kökü bulunmaktadır. Bu saç kökleri inceliklerine ve uzunlularına göre değişmektedir.

Saç Ekimi İçin Neler Bilinmeli

  • Saç ekimi öncesi muayane
  • Kaç çeşit saç ekimi vardır?
  • Vücudun başka yerlerinden alınan kıl kökleri ile saç ekimi yapılır mı ?
  • En iyi saç ekim yöntemi nedir?
  • Kimler saç ektirebilir ?
  • Saç ekimi kaç yaşında yapılabilir?

Saç Ekimi İçin Muayane

Mutlaka konuyla ilgili bir uzman doktora başvurulmalıdır. Saç dökülmesi 35 yaşından sonra azalır ve durur. Saç ekim yapacak kişinin ekim yapıldıktan sonra saçların dökülebileceğini ve tekrar saç ekimi işlemi yapılabilir. Saç kaybına uğramış bölge çok büyükse tek seansta işlemi bitirmek çok zordur. Saçların yapısı, mevcut saçların sıklığı, saç derisinin gerginliği tespit edilir ve saç ekimi yapacak kişi bilgilendirilir. Yapılan analiz sonrasında saç ekimine uygun olup olmadığı ve ne gibi sonuçlar ile karşılaşacağı ekim yaptıracak kişiye söylenir.

Kaç Çeşit Saç Ekimi VardırSaç ekimi yapmayı düşünen insanların en çok merak ettiği sorulardan biridir. İki ayrı çeşit saç ekimi vardır

  • FUT Yöntemi; İki kulak arasından ve saçın arka kısmından şerit olarak alınan işlemdir.
  • FUE Yöntemi; Saç kıllarının köküne kadar yapılan işlemdir. Cerrahi aletler ve mikromotor kullanılır.

Vücudun Başka Yerlerinden Alınan Kıl Kökleri ile Saç Ekimi

FUE yöntemi ile gövdenizdeki kıllar alınarak saç ekimi yapılmaktadır. Bu işlem için çok fazla genel anestezi veya bölgesel anestezi yapılmaktadır. Ayrıca vücuttan alınan kıllar saçlar gibi uzamazlar ve kısa kalırlar bu yüzden ikinci veya üçüncü kez saç ektiren insanlar için kullanılabilir.

Kimler Saç Ektirebilir

Ciddi rahatsızlığı olmayan, saç köklerinin alınacak bölgede yeterli saçı bulunan, saç ekimi yapılacak alanda herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan her yaş grubundaki erişkenler saç ektirme işlemini yapabilir. Saç dökülmesine sebep olucak deri hastalıklarının olmaması tercih edilir.

Saç Ekimi Kaç Yaşında Yapılabilir

Sağlık sorunu olmayan kişilerde, 20 ile 70 yaş arasındaki herkes saç ekimi yaptırabilir. Saç dökülmesinin durması veya azalması tedavide sonuç görmek açısından etkilidir.

Saçı dökülen insanların aklında saç ekimi için neler bilinmeli sorusunu mümkün olduğunca cevaplamaya çalıştık. Saç ektirecek kişilerin kesinlikle önce bir doktora görünmesi gerekiyor. Yapılan Muayeneden sonra doktor kararırla hareket edilmesinde fayda var. Ciddi hastalıkları bulunan insanlar kesinlikle saç ekim işlemi yapmamalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git