Saç Ekimi İçin Yöntemler

sac-ekimi-icin-yontemler
2 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Saç Ekimi İçin Yöntemler

Uzmanlar saç ekimi için son zamanda birçok yöntem geliştirmiştir. Bu yöntemler sonucunda çoğu insanın olumlu yanıt aldığı gözlemlenmiştir. Bu nedenle bu yöntemler çok tutulmaya ve uygulanmaya başlamıştır. Bu yöntemleri kullanan insanlar, saç azlığının verdiği mutsuzluktan kurtulmayı başarmıştır. Uzun zamadır insanlar bu problemle uğraşmaktadır. Bu problemi aşmak için bir sürü insan mücadele etmiş ve uzun yıllar sonuç alamamıştır. Ancak bu konuda uzmanların araştırmalarıyla artık güzel sonuçlar alınmaya başlanmıştır. Alınan bu güzel sonuçlar insanlar için umut olmuştur. Kel ve saç azlığı problemi yaşayan insanların bu problemle baş edebilmesi için bu yöntem geliştirilerek bu duruma bir son verilmeye çalışılmıştır. Bu nedenle uzmanlara güvenerek saç problemlerinizi çözebilirsiniz.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimi yöntemleri ikiye ayrılır. Bu iki yöntem de saç köklerinin naklini sağlar ve genel anestesizi gerektirmeden tedaviyi uygular. Bu iki yöntem arasındaki fark saçın alınma şeklidir. Tekniklerden ilkinde iki kulak arasında saç alınan yerde bir iz kalırken, diğer teknikte ise FUE ( Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemiyle saç alınan yerde hiçbir iz bulunmamaktadır. Bu iki yöntem de doğru bir saç ekim süreci gerçekleştirilirse güzel bir sonuç alınarak, iz kalmadan yeni saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

Klasik Şerit Yöntemiyle Saç EkimiBu yöntem en çok tercih edilen saç ekim yöntemidir. Bu yöntemle ensenin biraz üzerindeki iki kulak arasından alınan yaklaşık 10×3 cm saçlı deri mikrogreftler haline getirilerek, mikrogreftler şeritler halinde saçsız alana tek tek eklenir. Arkadan saç alma işlemi tamamlandıktan sonra bu alan dikilir. Bu alanda çizgi şeklinde bir iz kalır. Bu yöntemle tek seansta 5000-6000 civarında saç ekilimi gerçekleştirilir. Bu rakam tek seans için muhteşem bir rakamdır. Saçtaki açıklık çok değilse tamamen kapanması demektir. Tek seansta bahsettiğim bu rakamdan fazla saç ekmek mümkün değildir. Kafanın arkasından alınan bu dokunun bir alınma limiti vardır. Bu nedenle bu rakamın üstünde vaatlerde bulunan hizmetler çok gerçekçi bulunmaz. En fazla ekebileceği düzey budur. Bu yöntemle altı ay ara ile iki ya da üç seans saç ekimi yapılabilmektedir. Ancak üçten fazla saç ekimi gerçekleştirilemez. Bu operasyonlar genellikle dört saat civarı sürmektedir.

Ameliyatsız Saç Ekim Yöntemi ( FUE- Foliküler Ünite Ekstraksiyonu)

Bu yöntemde saçlar yine aynı alandan alınır. Yani ensenin biraz üzerinden, iki kulak arasında kalan alandan alınarak ilk işlem tamamlanır. Ancak bu işlemde saçın alınma şekli farklı olur. Saçlar punch aleti ile alınır. Bu yöntemde ise tek seferde 1000-1500 saç teli nakledilebilir. Bu işlem 3-4 gün arka arkaya uygulanarak sürdürülebilir. Bu işlem 3-4 gün sürdürüldüğünde toplam 4000-5000 saç nakledilmiş olur. Bu seansların sayısı tedavi olan kişinin saç ekimi ihtiyacına göre değişmektedir. Bu yöntemle 3-4 gün tedavi yapıldığında, klasik şerit yöntemiyle saç ekimi yönteminin tek seferde naklettiği saç teli sayısına ulaşılabilir.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git