Saç Ekimi Nasıl Olur?

saç ekimi nasıl olur
5 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Saç Ekimi Nasıl Olur

Bir çok nedenden dolayı, özellikle erkeklerde olmak üzere çoğu kişide görülen kellik problemi artık bir kabus olmaktan çıkmıştır. Gelişen saç ekim teknolojileri sayesinde kadın, erkek, çocuk fark etmeksizin herkes bu teknolojiden faydalanabilmektedir. Ancak saç ekim operasyonun başarılı olabilmesi için, öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bir veya iki hafta öncesinden başlayan bir ön hazırlığın ardından, fotoğraflarınızın alınma işleminden sonra size özel tıraş makineleriyle saçlar 1 numara şeklinde kısaltılıp, lokal anesteziye uygun hale getirilir. Hangi teknik uygun görüldüyse operasyon o işleme uygun şekilde gerçekleştirilir. Şimdi Saç Ekimi Nasıl Olur sorusunun yanıtlarına göz atalım.Saç Ekimi

  • En çok tercih edilen saç ekimi tekniklerinden biri olarak karşımıza Fue Yöntemi çıkmaktadır. Bu teknikte, genetik olarak dökülmemek üzere kodlanmış olan iki kulağın yanlarından alınan saç kökü hücreleri, dökülme yaşanan kel bölgedeki saç köklerine mikro cerrahi punchlar kullanılarak yerleştirilmektedir. Burada kullanılan punchlar tamamen kişiye özgü kullanılmaktadır. Fue tekniğinin en çok kullanılan yöntemlerin başında gelmesinin nedenlerinden biri de, lokal anestezi şeklinde gerçekleşmesidir. Bu işlem cerrahi operasyon gerektirmediği gibi iyileşme süreci de oldukça hızlı ve ağrısız gerçekleşmektedir. Başarılı şekilde gerçekleşen Fue saç ekim tekniği ile hastalar sağlıklı ve uzun yıllar kullanabilecekleri saçlara kavuşmaktadırlar.
  • Saç Ekimi Nasıl Olura bir diğer cevap da; Fut tekniğidir. Bu teknik ameliyathane ortamında gerçekleşen ve cerrahi operasyon ile gerçekleştirilen bir ekim yöntemidir. Bu işlem klasik cerrahi yöntemlerle gerçekleştiğinden dolayı, işlemin uygulanış biçimi diğer tekniklere göre çok daha zorludur. Ekim işlemi için hastanın verici bölgesi olan kulak yanlarından tek tek alınan saç kökü hücreleri, yine saç dökülmesi yaşanan kel bölgeye tek tek ekim işlemi olarak monte edilir. Kulak yanlarından alınan ince deri de yine kelleşme yaşanan müdahale bölgesine nakledilir. Bu kadar zorlu bir operasyon olması sebebi ile pek çok dezavantajı da beraberinde getirir. Ağrılı ve uzun süren bir iyileşme sürecinin yanı sıra, deri alınan veya deri nakli yapılan bölgede his kaybı yaşanabilmektedir. Bunun yanında yine operasyon bölgesinde nakle ve dikişe bağlı izler görülebilmektedir.
  • Bir diğer saç ekimi yöntemi olarak da, DHI’ yi tekniğinden bahsedebiliriz. Öncelikle belirtmekte fayda var ki yeni geliştirilen bir sistem olması nedeni ile bu yöntemin güvenilirlik ve avantajlarından çok da emin sonuçlara varılamamaktadır. Özelliklerine değinecek olursak, bu operasyon için cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulmaz. Fue saç ekim tekniğindeki gibi, sağlıklı kök hücrelerinden alınan örnekler yine müdahale yapılacak kel bölgeye nakledilir. Bu yöntemde saç derisine çukur ve delik açmaya gerek yoktur. Kafa derisinde mevcut halde bulunan saç kökü deliklerine, alınan saç kökü örnekleri yerleştirilir. İyileşme süreci hızlı ve ağrısız gerçekleşen bu yöntem Saç Ekimi Nasıl Olurun bir diğer sorusuna yanıt oluşturmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git