Saç Ekimi Seçenekleri

Saç Ekimi Seçenekleri
29 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Saç Ekimi Seçenekleri

Saç ekimi günümüzde önemli tıbbı müdahalelerden biridir. Özelliklerde erkeklerde bu probleme çok rastlanır. Bir insana ilk baktığımızda dikkat çeken ilk yer saçlardır ve nedenden dolayı  insanlar bu konuda çok titiz davranıyor. Saç ekimleri hastanelerde uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Saç ekimi yapılırken uzman kişilere başvurulması önemli bir detaydır. Aksi takdirde problemler çıkabilir.

Peki Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilecek Unsurlar

Saç ekimi uzman doktorlar tarafından uygulandığı takdirde daha iyi sonuçları çıkaracağından bahsetmiştik. Uzmanlar tarafından uygulandığı takdirde kalıcılığı ömür boyu devam eder.

Saç ekimi yapıldıktan sonra saç ekimi temizliğine de dikkat edilmelidir. Çünkü ekim yapıldıktan sonra saçlar bir süre hassas olur özellikleri saç derisine çok sert müdahale edilmemelidir. Çünkü altı aya yakın iyileşme süreci vardır ve bu sürece dikkat etmek kalıcılığı ve sağlıklı olmak açısından önemli bir etkendir. Operasyondan sonra saç derisi mikroplara daha açık olacağından ve özellikle enfeksiyon kapmaya açık bir durum olduğundan özellikle yapım aşamasından sonra üç gün boyunca saçlara su değmemesine dikkat etmek çok önemlidir. Kirli tozlu ortamlarda bulunmamak ve güneşe maruz kalmamak gerekir. Doğal ortamda bulunmak yani oksijenin daha çok olduğu ortamlarda bulunmak iyileşme sürecine çok büyük bir katkı sağlar.  Ve tabiki her şampuanı kullanmamak doktorun önerdiği saç bakım ürünlerini kullanmak gerekir. Çoğu şampuanların içinde kimyasal madde bulunduğu için saç derisine ve saçlara zarar verecektir ve bu da saç ekimi işlemini olumsuz etkileyecektir, o yüzden kullanılan ürünlerin içinde kimyasal madde bulunmaması doğal olması çok önemli bir paya sahiptir.Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekimi seçenekleri iki tanedir. Bunları inceleyecek olursak Birinci yöntem klasik şerit yöntemi (FUT tekniği), ikinci yöntem ise ameliyatsız saç ekimidir (foliküler Ünite Ekstraksiyonu)

Klasik şerit yöntemi klasik saç ameliyatıdır. Bu teknikte iki kulak arasındaki kısımdandan alınan doku yüzünden iz kalmaktadır  fakat İyi doktorlar tarafından yapıldığı takdirde bu en aza indirgenir. Bu saç ekimi yöntemi kullanıldığında yaklaşık  5000 ya da 6000’e yakın  ekimi yapılır. Bu sayı hemen hemen saç ekimi yapılan bölgede tamamen kelliği bitirir. Zaten ilk seferde bu sayıdan fazla ekmek imkansız ve zararlıdır.

Saç ekimi seçeneklerinden bir diğeri de foliüler Ünite Ekstraksiyonu olduğuna değinmiştik. Bu yöntem ameliyatsız yapılan bir ekim seklidir. Bu yöntem uygulanırken yine diğer yöntemde ensenin hemen üzerinden saç alınır. Bu yöntem uygulandığında saçlar tek tek alınır bu da biraz zaman almaktadır. Her ne kadar uzun vadeli bir yöntem olsada deride her hangi bir iz kalmaması açısında daha çok tercih edilen bir yöntemdir.

Saç ekimi uygulamasından sonra ekilen saçlar zaman içinde dökülür. Fakat iki üç ay içinde tekrarda saçlar uzamaya başlar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git