Saç Ekiminde Önemli Detaylar

Saç Ekiminde Önemli Detaylar
9 Haziran 2016 tarihinde eklendi

Saç Ekiminde Önemli Detaylar

Yapılan araştırmalar neticesinde, kadınların %30’unun saçlarında oluşan incelme, kopma ve dökülmelerden şikâyetçi oldukları öğrenilmiştir. Kadınların yaşamış olduğu saç dökülmeleri onları aynı zamanda psikolojik yönden oldukça etkileyerek duygusal çöküşler yaşamalarına neden olabilmektedir.

Yapılan araştırmalarda göze çarpan bir başka konu ise, her 5 kadından biri, yaşamış olduğu yaşlılık, hastalık ve menopoz gibi durumların sonucunda saçlarının döküldüğünü görmek gibi kötü bir durumu yaşamaktadır.

Kadınların yaşamış olduğu saç dökülmeleri, erkeklerin yaşadıkları saç dökülmelerindeki gibi yama tarzında olmadığı ve yama durumunun tersi olan ve kadınların saç derilerinde yaşadığı dökülme ve incelmelerin meydana geldiği görülmektedir.

Saç ekimi için doktorların yaptığı incelemelerde, erkeklerin saç ekimi sonuçlarına göre olumlu sonuçlar vermediği ve kadınların saç ekimi işlemlerinde olumsuz sonuçlar ortaya çıkabileceği vurgulanmıştır. Her ne kadar olumsuz sonuçlar doğursa da kadınların çoğu yine de saç ekimine başvuruyorlar.

Peki, saçı dökülen erkekler gibi kadınlarında başvuru adresi olan saç ekiminde önemli detaylar nelerdir?

Kadınların saç dökülmesi durumunu yaşadıklarında başvuracakları son noktanın saç ekimi olması gerekmektedir. Çünkü yaşadıkları hormonal veya çeşitli rahatsızlıklardan dolayı da saçlarınız dökülebilmektedir. Bu yüzden saç dökülmesi yaşayan kadınların, yapmaları gereken en önemli iş, saç dökülmesine sebep olan sıkıntının bulunmasıdır.

Saç Dökülmesinin Sebepleri Nasıl Bulunur?Yaşamış olduğunuz saç dökülmelerinin sebeplerini hastanelerde yaptıracağınız testler ile bulabilirsiniz. Bu testler ise;

  • Demir eksikliği
  • Çinko eksikliği
  • Hormonal dengesizliklerdir.

Yaptıracağınız bu testler kesin sonuç vermeyebilir. O yüzden, saç dökülmesine sebep olan sıkıntıyı bulana kadar en uygun terapiyi izlemeniz gerekmektedir. Bu konuda da doktorunuz en önemli yardımcınız olacaktır.

Yaptırdığınız terapilerde çıkacak sonuç genetik hastalıktan dolayı dökülme ise, uzman bir saç ekim doktoruna başvurarak sıkıntınızı çözebilirsiniz.

Yaptırmış olduğunuz tetkiklerden sonra sıkıntının çözümü için saç ekiminden başka çarenin olmadığına karar verdiyseniz, yapacağınız ilk işlem saç ekimi için yapılacak operasyona hazır olup olmadığınızdır. Bunun içinde uzman bir saç ekim doktoruna başvurarak muayene olmanız gerekmektedir. Muayene olurken de varsa hastalıklarınızı doktorunuza söyleyerek muayenenin daha olumlu geçmesi ve saç ekim operasyonuna uygun olup olmadığınızı daha iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Saç ekiminden önemli detaylardan bir diğeri de, saç ekimi yaparken kaç greft saç ekimi yapılabileceği konusudur. Saç ekimi operasyonunuz için, saçınızın ense ve kulak üstü bölgesindeki donor yani verici bölgedeki olan saç kökü sayısını ve saç köklerinden ne kadar greft çıkacağını belirlemek saç ekim operasyonu için önemli bir konudur. Yapılan saç ekim operasyonlarında donor bölgesinden doktorların 3000 ile 4000 arası greft aldığı gözlemlenmektedir. Bu yüzden de saç ekiminden sonra da mevcut saçlarınız dökülmeye devam edebileceği için saç ekimi sırasında ekilen greft sayısını makul seviyelerde tutmak gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git