Saç Ekimine Neden Gerek Duyulur

sac-ekimine-neden-gerek-duyulur
22 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Saç Ekimine Neden Gerek Duyulur

İnsanlar arasına çıktığımızda, her insanın karşısındaki insanda dikkat ettiği ilk nokta, saçlarıdır. Saçların kaliteli, nitelikli, rengi ve uzunluğu insanlara göre farklı farklı olmaktadır. Her insanın farklı düzenler ve taramalar ile saçları değişik şekillerde olabilmekte ve güzel gözükmektedir.

Saçlarımızın renkleri, şekilleri, kısalıkları veya uzunlukları insanın hayatındaki duruşunu, tarzını, zevkini ve beğenileri konusunda karşısındaki insanlara çeşitli ipuçları verebilmektedir. Bir insanın saçlarının gür ve sağlıklı oluşu genç olduğu ile ilgili olabilirken, saçlarının az ve dökülüyor olması ise yaşlı olma ihtimalini gösterebilmektedir.

Saçları ile ilgili çeşitli sıkıntıları olan ve dökülme gibi problemler ile karşılaşan kişiler, sosyal ve kültürel yönden kendisini eksik hissedebilmektedir. Ayrıca, özgüven kaybı da yaşayabilmektedir. Bu yaşanılan negatif durumlarda insanların hayatlarının her noktasında olumsuz etkileyebilmektedir. Bu sebeple, insanların saçları, hayatlarında önemli bir yere sahiptir. Bu durumlarda aslında, saç ekimine neden gerek duyulur sorusunun cevaplarını vermektedir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi en temel manada, başın arka kısmıyla iki kulak arasında kalan bölgeden ve cilt altından herhangi bir saç dökülme problemi yaşamayan ve böyle bir genetiği bulunmayan saç köklerinin o bölgeden alınması ile başlayan bir cerrahi müdahaledir. O bölgeden alınan saç köklerinin, başın ön kısmında saç ekilmesinin gerekli olduğu bölgelerine ve cilt altına transfer edilmesi ile yapılan bir işlem olarak belirtilmektedir.Saç ekimi müdahalesi, insan başına uygulandığında kalıcı olarak yapılmaktadır. Saç ekimi müdahalesinde başın ön kısmına ekilen saç kökleri, genetik yapıları nedeni ile testesteron hormonunun olumsuz etkisine yani saç dökülmesine neden olan etkisine direnç gösterir niteliktedir. Ekim işlemi yapılan saç köklerinin, ekildikleri bölgede insan ömrü boyunca ekildikleri bölgede kalmalarından dolayı bu işlem yapılabilmektedir. Sebebinin oldukça açık olmasından dolayı da, saç ekimine neden gerek duyulur sorusunun cevabı da yapılan işlemlerden sonra rahat bir şekilde verilmektedir. Eğer ekimi yapılan saç kökleri dökülseydi, saç ekimi ile ilgili herhangi bir işleminde yapılmasına gerek olmayacaktı.

Saç Ekiminde Saç Kökleri Mi Kullanılır, Yoksa Saç Telleri Mi?

İnsanın saç derisine uygulanan ve cerrahi bir müdahale olan saç ekimi işleminde, saç dökülmesi olan bölgeye ekilmesi işleminde, folliküler ünite olan birimlerin yani saç köklerinin ekilmesiyle yapılır. Saç kökü yani folliküler ünite, içyapısında tekli, ikili, üçlü veya daha çok sayıda saç telinin bulunduğu bir anatomik yapıdır. Saç köklerinin anatomik yapıları ve bütünlükleri olduğundan dolayı, saç kökleri saç ekimi işlemlerinde kullanılmaktadır. Saç köklerinin yani folliküler ünitelerin, saç ekimi cerrahi müdahalelerinde kullanılmalarının sonucunda ise, saç ekimi yaptıran kişinin saçlarında doğal bir görünüm, estetik bir yapı ve verimli saçlar ve verimli saç kökleri oluşması sağlanmaktadır. Bu sebeple, saç dökülmesi gibi olumsuz bir durumla karşı karşıya kalan kişiler, saç ekimi yaparak sağlıklı saçlarına tekrardan kavuşabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git