Saç Ekimini Kimler Yaptırmalı?

Saç Ekimini Kimler Yaptırmalı
19 Haziran 2016 tarihinde eklendi

Saç Ekimini Kimler Yaptırmalı?

Hem kadınlarda hem erkeklerde görülen saç dökülmesi ve kellik çağımızın en büyük sorunlarından. Saç dökülmesi genel olarak her 3 kişiden 1inde görülen bir hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır. Saç bireylerin en büyük aksesuarlarından biridir yokluğunda kişilerde özgüven eksikliği problemi yaratabilir. Saç dökülmesinin başlıca sebepleri; genetik faktör, eksik protein içerikli beslenme, tiroit kaynaklı hastalıklar, demir eksikliği, mantar hastalıklarıdır. Günde 50-100 tel arası saç dökülmesi olağan kabul edilmektedir. Saç ekimi, kafanızın arkasından alınan saç köklerinin saç kaybı yaşadığınız alanlara nakledilmesi işlemidir. Saç ekimi köklerin alınması ve alınan köklerin nakledilmesi olmak üzere 2 aşamada sonuçlanır. Bu işlemler FUE ve FUT olarak adlandırılır. Dökülen saçlarınızı geri kazanmak saç ekimiyle çok kolay peki saç ekimini kimler yaptırmalı? • Saç ekimini gerektiren durumlar: Ameliyata bağlı olarak meydana gelen iz ve yanıklar, genetiğe ve strese bağlı olarak erkeklere özgü saç tipi dökülmesi, nedeni bilinmeyen enfeksiyonel bölgesel saç kayıpları, doğumun getirdiği saç kayıpları, sürekli olarak tik halinde saçın çekilerek koparılması (trichotillomani) hastalığıdır.
 • Kadınlar ve erkekler saç ekimi yaptırabilir.
 • Saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin saç yoğunluğu ve dökülme hızı bir doktor tarafından izlenmeli ve sonuçlandırılmalıdır. Doktorunuz saç ekiminin gerekli olup olmadığına karar verecek ya da saç ekimini ileri bir tarihe erteleyecektir.
 • Öncelikle saç ekimi yaptırmak için 18 yaş ve üzerinde olmak gerekir tabiî ki bu kişinin yapılan konsültasyon sonucu uygun olması gerekir. 18 yaşın altındaki kişilerin saç ekimi yaptırabilmesi için ebeveynlerinin izni gerekir. Yani saç ekimi için bir yaş sınırlaması yoktur.
 • Kalp, karaciğer, tansiyon, şeker, hepatit c, hemofili gibi hastalıklara sahip kişilerin saç ekimi yaptırması sakınca yaratacaktır. Bu nedenle saç ekimi öncesi mutlaka doktorunuza danışmalı veya bir check-up’a girmelisiniz.
 • Saç ekimi sırasında kişilere anestezi uygulanacaktır anestezi alamayan kişiler saç ekimi yaptıramaz.
 • Saçlarını %50 kaybetmiş kişilere saç ekimi uygulanabilir.
 • Tamamen kel kalmış kişilere veya tamamen kel kalmak üzere olanlara saç ekimi yapılmamaktadır bu durumun nedeni ise saç ekimi işlemi saçın kök kısmında yani verici alanında yeterli sağlıklı köke sahip olmayan kişilere uygulanamamaktadır çünkü bu operasyon için öncelikle kişiden kendi saç kökleri alınmaktadır.
 • Saç ekimine en uygun aday verici bölgesinde güçlü ve sık saç kökleri bulunan kişilerdir.
 • Eğer çıplak gözle bakıldığında saç derisi kolayca görünebiliyorsa kişi saç ekimi yaptırmalıdır.
 • Saç ekimi işlemine uygun kişiler, başının yan ve arka bölgelerinde yeterli miktarda saça sahip olan kişilerdir. Bu kişilerde fut ve fue yöntemleri uygulanabilir.
 • Kişi; göğüs, bacak vb. bölgelerde ekim için yeterli sağlıklı kıla sahipse bu kişiye de operasyon yapılabilecektir.(FUE yöntemi)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git