Saç Ekiminin Detayları

maxresdefault
9 Nisan 2016 tarihinde eklendi

Saç Ekiminin Detayları

Son zamanlarda giderek daha da yaygın olan saç ekimi her şeyden önce ağrısız ve acısız bir işlemdir ve bu yazımızda sizlere saç ekiminin detayları ile ilgili bilgiler vereceğiz. Öncelikle saç ekimi işlemi daha çok erkek tipi saç dökülmesi yaşayanlara, yanık ya da ameliyat izi gibi nedenlerden oluşmuş saçsızlık durumlarına, doğuşsal lokal saç kayıpları yaşamış olanlara, herhangi bir enfeksiyona bağlı saç dökülmesi yaşamış olan kişilere, saçların aşırı çekilmesi sonucunda oluşan dökülmelere sahip kişilere saç ekimi işlemi uygulanmaktadır.

Saç ekimi güvenle uygulatabileceğiniz bir yöntemdir ve çok başarılı sonuçlar vermektedir. Bunun dışında kaş sakal, bıyık gibi farklı bölgelere de saç nakli yaptırılabilir. Saç ekim uygulaması için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki o da, yanlış uygulamalar yapan saç ekim merkezinde yaptıracağınız işlemler çok kötü sonuçlar verebilir ve bu sonuçların geri dönüşü olmayabilir. Bu nedenle bu işlemi yaptıracağınız adresi seçerken çok dikkatli olmalı ve işinin uzmanı olan kişiler ile çalışmalısınız. Saç ekimi için herhangi belirlenmiş bir yaş sınırı bulunmasa da biz yirmi yaşın altındaki gençlere bu işlemi pek tesviye etmiyoruz. Saç ekim işlemine başvurmadan önce kesinlikle bir doktor ile görüşmeli ve öncelikli olarak koruyucu ve dışarıdan tedavileri uygulamalısınız. Bu sizin için çok daha doğru bir adım olacaktır.

Saç Ekimi Nasıl YapılırSaç ekiminin detayları hakkında merak ettikleriniz varsa öncelikle bilmelisiniz ki saç ekimi oldukça basit bir işlemdir ve bu işlem sırasında ağrı ya da acı hissetmezsiniz. Öncelikle saçlarınız bir numaraya kadar kısaltılır ve lokal anestezi için hazırlanır. Sonrasında saç ekiminize özel lokal anestezi ile fue plus saç ekim işlemine hazırlanmış olursunuz. Lokal anestezi sayesinde hiçbir acı ya da ağrı çekmezsiniz. Genetiğimizde dökülmemek üzere kodlanmış olan iki kulağın üst sınırından çekilen yatay bir çizginin alt kısmında kalan bölgeden mikro cerrahi punchlar yardımı ile birli, ikili, üçlü ve dörtlü saç kümeciklerinin (greft) alınır ve özel solüsyonlar içerisinde bekletilir. Saç ekiminde en önemli şeylerden biri ne kadar incelikte punch kullanıldığından ziyade mikro cerrahi motora bağlı ne kadar kırılmamış, düzgün, parçalanmamış ve aynı zamanda yoğun saç kökünün alındığıdır. Bir saç ekimi seansında 5000 saç kökü ekimi yapılabilmektedir.

Saç ekiminde doğal görüntü yaratabilmek çok önemli bir husustur. Saç ekiminin detayları ile ilgili merak ettikleriniz arasında bu nokta da muhakkak vardır. Saç ekim işlemi yaptıracağınız yeri seçerken işinde uzman bir yeri seçmeye özen gösterirseniz yaptıracağınız saç ekimi işlemi sonrasında çok daha doğal saçlara sahip olabilirsiniz. Saç ekim işleminizi saç ekim merkezlerinde değil de hastane ortamında yaptırırsanız çok daha ağrısız bir işlem geçirir ve daha sağlıklı sonuçlara ulaşırsınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git