Saç İçin Bergamot Kullanıyor Musunuz?

sac-icin-bergamot-kullaniyor-musunuz
18 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Saç İçin Bergamot Kullanıyor Musunuz?

Saçınız ince donuk veya kolayca kırılıyorsa bergamot yağı çözüm olabilir. Saça uygulandığında, bergamut yağı kafa derisi ve şeritleri ıslatır. Bu kökleri etrafında birikir ve köklerinin kan akışını uyarır. Saça güç ve parlaklık vermek için saç telli içine iyice yedirilmelidir. Saçınıza doğrudan yağ uygulayarak bergamot kullanmak için çeşitli yollar vardır. Ayrıca şampuan ve saç kremi içine de bergamot yağı eklenilebilir ya da saçınızı ısı ile şekillendirme öncesinde koruyucu yağ olarak kullanılabilir.

Bergamot kullanırken bunun ne işe yarayacağından emin olmalısını ve bunu hissetmelisiniz. Bu şekilde saçınızda olan etki daha hızlı ortaya çıkacaktır. Vakti olmayanlar için ise çözüm şampuana eklemekten geçer. Kullandığınız şampuana yağı koyarak kafa derinizi iyileştirebilirsiniz. Bunu yapmak için, şampuan kapağı çıkarın ve içine bir kaşık ya da büyüklüğüne göre iki kaşık yağ dökün. Yavaşça uzun bir çubuk ile şampuan karıştırın veya kapağını kapatarak kuvvetlice sallayın. Bu şekilde bergamot şampuan içinde eşit oranda yayılır. Her kullanımdan önce çalkalamak gerekecektir.

Şampuan ile Begamot KullanımıSadece normal uygulamanız yeterlidir. Şampuanda bergamot olduğunu unutun kullanımınıza her zamanki gibi devam edin. Durulamada saçınızda bir miktar kalacaktır ama bu sorun olmaz.  Düzenli kullanıldığında iki hafta içinde saç derinizdeki tüm sorunları yok edecek saçınıza gözle görülür bir parlaklık verecektir. Şampuanda kullanmaktan çekiniyorsanız ya da şampuanınız size özel hazırlandıysa o zaman saç kreminde de yağı kullanabilirsiniz. Bir kaşık ekledikten sonra çalkalayınız ve sonraki kullanımlarda da çalkalayarak saçınızı sürünüz.  Yine iki hafta içinde etki göreceksiniz.  Durulanmayan saç kremlerinde de kullanılabilir. Yarım kaşık bergamot yağı dökebilirsiniz.

Şampuan ya da saç kreminize bergamot yağı dökerseniz ve düzenli kullanırsanız bir ay içinde kabarmalar yok olur, kepekler gider, saçlar kolay taranır, dökülme azalır ve parlak bir saça kavuşursunuz. Ancak kıvırcık saçlarda bu yağ gevşemeye neden olur ve kıvırcıklar azalabilir. Yine de kıvırcık saçlarda kabarmalara ve karşılık görüntüye son verir.

Bir başka yol ise doğrudan saça uygulamaktır. Bu tekniği kullanırken, avuç içinize biraz yağ dökün ve köklerinden uçlarına, nemli bir saça kavuşuncaya dek ovalayın. Eşit yağ dağıtmak için saçını tarak ile taramayı tercih edebilirsiniz. Bu yağlı saçların bakımı için her gün yapılabilir. Yağlanmaların bir haftada azaldığını fark edersiniz. Saçınızın uçlarına az miktarda dökerek de durulamaya gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Uçucu olduğu için size rahatsızlık vermez.

Saç düzleştiricisi ya da fön makinesi kullanmadan da bergamot yağı uygulayın. Bu saçın ısıya dayanıklı olması ve kırılmaması için bir bariyer görevi görecektir. Üstelik saça parlaklık verecek ve saçınızın incinmesini gün boyu önleyecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git