Saç Kıranın Doğal Tedavisi

Saç Kıranın Doğal Tedavi
7 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Saçlarımız gün içerisinde fazlasıyla temas ettiğimiz önemli bir parçamız. Saçlarımızın önemi de çok uzun yıllardan beri kadınların saçlarının uzun olduğu ve saçsız bir kadının kadına benzemediği olgusu ile gösterebiliriz.  Olmazsa rahatsızlık yaratacak bir şey olmasa bile olmadığında kendimizi kötü hissederiz. Belli bir yaştan sonra saçlarımız döküldüğünde de elimizden geleni yaparız. Saçlarını kaybetmeyi, bırakın kadınları erkekler dahi istemezler. Fakat bazen de bazı rahatsızlıklar ya da bulaşıcı hastalıklardan ötürü saçlarımızı kaybedebiliriz. Saç kıranı da bu rahatsızlıklara örnek gösterebiliriz. Saç kıran saçlarınızın bir bölümüne bulaşıp oradaki saçların dökülmesine ve derinin pul pul olmasına neden olur. Saç kıran problemi tedavi edilebilir bir problemdir. Fakat ne kadar erken fark edilirse, tedavi süreci de o kadar kısa olur. Saç kıran her yaştan ve cinsiyetten herkeste oluşabilir. Saç kıran rahatsızlığı bulaşıcı bir rahatsızlık değildir. Fakat eski rivayetlere göre saç kıranı olan birinin saçına dokunursanız ve tekrar kendi saçınıza dokunursanız, siz de saçkırana kapılabilirsiniz. Saç kıranı ilaçlarla, bitkisel yöntemlerle ve uzmanların yapacağı kortizon enjeksiyon uygulaması ile bu problemden kurtulabilirsiniz. Saç kıran rahatsızlığından genel olarak bitkisel yollar ile tedavi edilebilir. Aşağı yazacağım saç kıranın doğal tedavisi yöntemlerini denerseniz saçkıranından kurtulma oranınız yükselir. Saç kıranın neden oluştuğunu da yazımız da bulabilirsiniz.

Saç Kıran Doğal Tedavi Yöntemleri  • Saç kıranın doğal tedavisinden en bilineni sarımsak tedavisidir. Sarımsak içerisinde bulunan saçları besleyen vitaminler ile saçın yeniden çıkmasına oldukça yardımcı olur. Sarımsağın saça uygulanması saç kıran haricinde saç dökülmelerinde de etkili olmuş ve uzun yıllarca kullanılmıştır. Bu yöntem de uzun yıllardan günümüze gelmiş, bütün saç dökülme rahatsızlıklarında uygulanmıştır. Sarımsak saçınızı beslediği gibi de saç köklerini de güçlendirir ve saçınızın dökülmesini de engeller. Bu yüzden saç kıran tedavisinde oldukça önemli bir yere sahiptir.
  • Kuru soğanın suyu da saçlarınız için oldukça önemli bir doğal bakım suyudur. Kuru soğan içindeki keratin yapısını güçlendirici ve saç hücrelerini besleyici yapısı ile saçlarınızın yeniden çıkmasına yardımcı olur. Kuru soğanın saç kıranınızı tedavi edebilmesi de saçınızı beslemesinden dolayıdır. Kuru soğan da sarımsak gibi saçları besleyici vitaminlere sahip olduğu için saçın beslenmesine, yeniden çıkmasına ve dökülmesini engellemeye yardımcı olur. Bu yüzden saç kıran tedavisinde rahatlıkla kullanılabilir. Eğer kuru soğana alerjiniz var ise uygulamamanız sağlığınız için daha yararlı olur.
  • Zeytinyağı da saç için besleyici bir besin olduğundan saç kıran problemini çözme de yardımcı olur. Kuru soğan ya da sarımsağı saçınıza uygularken bir miktar zeytinyağı sürmeniz saçın dökülen bölgeye sağlıklı şekilde saç çıkmasına yardımcı olur. Zeytinyağı da saç uçlarını besler ve saçların kırılmasına engel olur. Bu yüzden saç kıran hastalığına iyi gelirken saçlarınızı da yıpranmaktan korur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git