Saç Kırıkları İçin Kürler

Saç Kırıkları İçin Kürl
14 Haziran 2017 tarihinde eklendi

Saç Kırıkları İçin Kürler

Saçlar ne yazık ki kullanılan ürünler, hava kirliliği, nemsiz kalma gibi etkenler yüzünden yıpranmaktadır ve sonucunda saç kırıkları meydana gelmektedir. Kırılan saçlar uzamıyor gibi görünse de aksine dipten uzamaktadır. Ancak uçlarda oluşan kırıklar nedeniyle deforme olan saçlar, uçlarından kopar ve uzamıyor gibi görünür.

Saç Kırıklarından Kurtulma Yöntemleri

Saç kırıkları için kürler uygulamak ne yazık ki kırıkları yok etmek için yeterli değildir. Her ne kadar etkili ürün kullanılsa da kırıkların onarılmasını sağlamaz ancak bir nebze daha iyi görünmesinde katkıda bulunabilir. Bu nedenle kırıklardan kurtulmanın tek yolu ne yazık ki saçların kırık olan kısımlarını kestirerek kurtulmaktır.

Yalnızca kırıkların gitmesi için uçlarından alınmasını istediğinizde bile çoğu kuaför saç boyunu bir hayli kısaltmaktadır. Bu yüzden kuaför seçimi çok önemlidir. İşinin ehli bir kuaför istediğiniz şekilde kesiminizi gerçekleştirip kırıklarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Bu aşamada elbette saçlarınız kısalmaz diyemeyiz, bir miktar kısalacaktır. Ancak önereceğimiz saç kırıkları içinkürler sayesinde daha sonra kırık oluşmayacağı için saçlarınız sağlıklı şekilde uzayacak ve harika bir görünüme kavuşacaktır.

Saç Kırıklarını Önlemek İçin Uygulanabilecek Yöntem ve Kürler

Saç kırıklarının önüne geçebilmek için öncelikle günlük hayatta kullandığımız, ancak saçlara zarar veren ürün ve malzemelerden kurtulmamız gerekiyor.Fırça ve plastik taraklar hem saçın elektriklenmesine hem de yıpranmasına neden olur bu nedenle tarak seçimleriniz daima tahta ve iri dişlere sahip olmalıdır. Bununla birlikte saç kurutma makinalarının saça verdiği zarar oldukça büyüktür. Bu yüzden en az 15 cm uzaktan tutarak kullanılmalıdır ve saç tamamen kurumadan hafif ıslak bırakılmalıdır.

Saçların sıcak suyla yıkanması, yağ dengesini bozar. Bu nedenle soğuğa yakın ılık su ile yıkanması gerekir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken faktör ise kimyasal madde içeren ürünler kullanmak. Bir hayli para verip kullanılan bu ürünler, içinde bulundurduğu kimyasallar ile saça zarar vermektedir. Bunun yerine evde hazırlayacağınız kürler ile harika sonuçlar elde etmeniz mümkün.

Saçın en büyük besleyici kaynakları zeytinyağı, yumurta ve bal ile hazırlayacağınız kür, kırıkların önlenmesinde bire birdir. 1 kaşık bal, yarım su bardağı zeytinyağı ve 1 yumurtanın sarısı derin bir kap içerisinde iyice karıştırılır ve kırık bulunan saç uçlarından başlanarak saçın tamamına sürülür ve 30-45 dakika boyunca bekletilir. Süre dolduktan sonra iyice durulanır. Ayda en az 2 kez uygulanmalıdır. Düzenli uygulanması halinde hem kırık oluşumunu önler hem de saça parlaklık kazandırır.

Bira inanılması zor olsa da içerisinde bol protein bulunması sebebiyle, saçlar için kullanılabilecek en etkili maddelerdendir. Saça dipten uca doğru sürülen bira 15 dakika kadar beklenildikten sonra su ile durulanır. Bu sayede hem saçlar beslenir ve nemlenir, hem de saça sürülen bira kalkan etkisi sağlayarak dış etkenlerden saçın korunmasını sağlar.

Unutmayın, hiçbir kür kırıkları yok etmez, öncelikle kırıklardan kurtulmalı, sonra saçlarınızın sağlığını kürlerle korumalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git