Saç Kırıklarına Karşı Kürler

Saç Kırıklarına Karşı Kürler
6 Nisan 2016 tarihinde eklendi

Saç Kırıklarına Karşı Kürler

Bir bayanın en ilgi çeken fiziksel özelliği saçlarıdır. Gün boyunca saçlarımızı dış etkilerde korumak imkânsız sayılır. Açık havada saçları rüzgâra, hava kirciliğine denk gelmesi saçlara ciddi anlamda zarar verir. Saçların kırılmasına neden olur.  Ya da saçlar çok fazla boyanmışsa kimyasal maddeye maruz kaldığı için kırılmalara sebep olur. Peki, bu kırıklar nasıl onarılmalı? Saç kırıklarına karşı kürler vardır. Bunlar mümkün olduğu sürece bitkisel olarak onarmaya çalışılmalı.  İlk olarak yağlar kullanılabilir. Aşağıda belirtilmiş yağlar saçları güçlendiren ve saçların beslenmesini sağlayan önemli yağlardır.

Yağlar

  • Ergen Yağı: Saçların onarılmasını sağlar.
  • Kakao Yağı: Saç uçlarına uygulanır. Saçı nemlendirir.
  • Jojoba Yağı: Saç kremi ya da şampuan karıştırarak ta yapılabilir.
  • Tere Yağı: Saçların onarılmasını sağlar.
  • Hindistan Cevizi Yağı: Saçın yumuşak olmasını sağlar
  • Hint yağı: Saçların onarılmasını sağlar.

 

Bilinen en iyi kürler

Yumurta+Bal+Zeytinyağı Karışımı

Saç kırıklarına karşı kürler arasında en iyi olan maske çeşididir. Bu karışım oldukça etkili bir maskedir. Genel olarak saçların onarılmasını sağlar. Kırıklar için çok yararlıdır. Aynı zamanda kuruluğa da çözümdür bu maske.  Bu karışımı hazırladıktan sonra saçlara sürülür. Sürdükten sonra 45 k bekletilir ve ardından yıkanır.

Papaya + Yoğurt KarışımıPapaya ve yarım bardak yoğurt çırpıcı ile karıştırılarak yoğun bir kıvam elde edilir. Bu karışım hazırlandıktan sonra uygulamaya geçilir. Saçlara uygulandıktan 45 k sonra saçlar güzelce ılık su ile yıkanır.

Saç Kremi

Yarım bardak süt ve bir kaşık kaymak karıştırılarak bir maske elde edilir. Bu maske saça uygulandıktan 20 k sonra güzelce durulanır ve saçlar ipeksi bir yumuşaklığa kavuşur.

Bira  

Saç kırıklarına karşı kürler arasında saçların canlı görülmesini sağlayan bir kürdür.

Papatya çayı

Bu çay hazırlandıktan sonra soğutulmaya beklenilir.  Sonra saça uygulanır. Hem saçların onarılmasını sağlar hem de saçın açılmasını sağlar.

Bal

Bal kırıklara en iyi gelen çözümlerden biridir. Saçların kırılmasını önler aynı zamanda saçları canlı olmasını sağlar. Peki, bu kür nelerden oluşmaktadır. Çok basit bir karışımı bulunmaktadır.  Bir çorba kaşığı bal biraz da lor karıştırılarak bu yararlı karışım elde edilir. Bu karışımı saça sürerken saçlara masaj yapılmalı aynı zamanda.  20 k bekletildikten sonra ılık su ile şampuan eşliğinde güzelce yıkanır.

Saç Dökülmesi İçin Kür

Saç dökülmesi Türkiye genelinde önemli bir sorun haline gelmiştir. Yaş fark etmeksizin herkeste görülebilen bir olay. Bunu durdurmak için bazı kürler bulunmaktadır. İçecek olarak bilinen bir kür de lavanta içeren bir kürdür. Aynı zamanda saça da sürülebilir. Bir bardak su ile bir tatlı kaşığı demlenir. Ilık bir biçimde içilir.  10 gün boyunca Ergün akşam yemeklerinden sonra içilir. 10 gün sonra 1 hafta ara verilir ve sonra tekrar 10 gün boyunca devam edilir. Çayın taze olmasına dikkat edilmeli.

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git