Saç Kırıklarının Onarımı

Saç Kırıklarının Onarımı
14 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Saç kırıklarının belli bir zaman dilimi içinde onarılmayışı sağlıklı bir şekilde uzamaya devam eden kısma da zarar verir. Kısa bir zaman dilimi içinde önüne geçilecek bu basit sorunun çözümü ise sadece birkaç basit işleme dayanıyor. Ama bunun yanı sıra eğer genetik olarak avantaj sahibi değilseniz, saçlarınızın genel bakımı için çok daha fazla enerji sarf etmeniz gerekecektir. Düzenli beslenme ve yeteri kadar uyumanın yanı sıra, mümkün olduğunca stresten de olduğunca uzak bir hayat size artı kazandırır.

Klasik Saç Bakımı

Saç bakımı için yapılması gerekenler aslında disiplinli olarak uygulamanız ile de ilintilidir. Her şeyden önce şampuan ve kullanmak zorunda iseniz saç kreminiz ile başlayalım. Şampuanınızın gerçek bitkisel öz ile üretilen ve saç tipinize uygun bir ürün olması gerekir. Saçınız yoğun işlemlerden geçmiş bir saç ise ya da gereğinden fazla yağlı veya kuru bir yapısı varsa mutlaka doğru ürünü kullanmak gerekir. En az haftada bir uygulamanız gereken bir saç bakım maskesi ve onarıcı krem ile de destek sağlamalısınız. Marka olarak hangi ürünün saçlarınıza daha iyi geleceği ise kişiden kişiye göre değişen bir durumdur. Bütün bunların haricinde saçınız için isterseniz evde kendiniz doğal bitkisel bakım da yapabilirsiniz.Evde Doğal Saç Bakımı

Saçlarınız için evde doğal saç bakım formülleri yapmak isterseniz başlıca olarak; bal, yumurta, zeytinyağı, Hintyağı ve badem yağından faydalanmanız gerekir. Mesela; bir adet organik yumurtanın sarısı, bir çay kaşığı bal ve üç kaşık zeytinyağı karıştırarak bir macun elde edin. Bu karışımı eğer haftada bir saç diplerinizden uçlara doğru uygularsanız kısa bir zaman dilimi içinde çok daha parlak olduklarını göreceksiniz. Badem yağı ve Hintyağını ikişer çay kaşığı ölçü ile karıştırarak uygularsanız hem saçlarınızın kırık uçları onarılacak hem de saç dipleriniz bakım sayesinde yeni saçları da çıkaracaktır. Başka çok geçerli olan bir formül de; yine yumurta, zeytinyağı ve Hintyağı ile oluyor. Bir adet organik yumurta sarısına iki çay kaşığı zeytinyağı ve bir kaşık Hintyağı koyarak elde ettiğiniz karışımı hem diplere hem de saç tellerinin her yerine sürün ve en az yarım saat bekletin. Duşta yıkayarak akıtabilirsiniz. Çok tercih edilen bu formül de; saçlarınızın hem daha çabuk uzamasını hem de parlak olmasını sağlayacak başka bir formüldür. Bu uygulamaların hepsi de aynı zamanda saç uçlarınız için de onarıcı görev görecektir. Ancak saç uçlarınızın o kırık görüntüsünü kaybetmek ve sağlıklı görünmeleri için kesinlikle en fazla iki ayda bir olmak üzere bir miktar kestirmeniz de gerekir. Şimdilerde çok moda olan kuru kesim saç modeli ise saç uçlarını aynı boyda ve tamamı ile kırıksız gösteren bir modeldir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git