Saç Kremi Faydaları Zararları

Saç Kremi Faydaları Zararları
9 Şubat 2016 tarihinde eklendi

Saç Kremi Faydaları Zararları

Sağlıklı saçlara sahip olmanın yolu sağlıklı saç derisine sahip olmaktan geçer. Sağlıklı saç derisine sahip olmak içinse düzenli beslenmeniz ve saçlarınıza doğru bakımı uygulamanız en temel kuraldır. Peki doğru bakım nasıl mümkün olabilir ? Tabii ki saçlarınız için en doğru şampuan ve saç kremini seçerek. Bunun için önce saçlarınızı tanımalısınız(ince telli, kalın telli, yağlı, kuru,vb..). Kullandığınız şampuan yağlardan ve kirlerden arınmanızı sağlar. Fakat tek başına asla yeterli değildir. Şampuanınızın yanında kullanacağınız saç kremi daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Çünkü şampuan sadece saçı temizleme görevini üstlenir. Saç derinizin sağlığı ve saçlarınızın onarılması saç kreminizin işidir.Öyleyse hep birlikte bu yardımcı ürünün artı ve eksi yönlerini ele alalım, yanı saç kremi faydaları zararları nelermiş bir göz atalım.

Saç Kreminin Faydaları

Şampuanın aksine saç kremi saç derisinin sağlığıyla daha çok ilgilenir. Saç derinizin kurumasını önleyerek nem dengesini koruyacak yardımcınız yine saç kreminizdir. Ayrıca saçınızı beslemekle birlikte daha canlı, parlak ve yumuşak olmasını da sağlar. Sağladığı yumuşaklık sayesinde tararken oluşabilecek koparak dökülme veya kırılmaları da engeller. Saç kremi saçı temizlemek için değil, onarması ve  yumuşaması için üretilmiştir.

Saç Kreminin ZararlarıSaç kremi kepek yapmaz veya saçlarınızın dökülmesine yol açmaz. Aslında doğru kullanıldığı zaman herhangi bir zarar yaratmaz. Bilindiği üzere onarıcıdırlar. Ama her şeyin olduğu gibi saç kreminin de fazla kullanılması saça zarar verebilir.  Bu sebeple kullanımına dikkat edilmelidir. Dikkat etmeniz gereken asıl konu şudur. Yukarıda da belirtildiği gibi saç kremleri saçı temizlemek için değil, onarmak ve yumuşatmak için üretilmiştir. Bu sebeple saç diplerine değil, uçlarına doğru kullanmanız gerekmektedir. Aksi taktirde içinde bulunan kimyasallar sebebiyle deriyle teması halinde saç köklerinizi incitmeye başlar. Hatta dökülmelere bile yol açabilir.Doğru kullanıldığı taktirde saç kremi faydaları zararlarından daha fazladır.

Yapmanız gereken saçlarınızı şampuanladıktan sonra saç derinize kullanmamaya dikkat ederek saç uçlarınıza doğru yapacağınız uygulamadır. Sıra saç uçlarına geldiği zaman ise belli bir mesafe uzaktan püskürtün . Ayrıca saç kremini kullandıktan sonra durulamanız sizin için daha iyi olabilir. Çünkü durulanmayan saçta yağlılık hissi verecek ve saçı ağırlaştıracaktır. Eğer saçlarınız zaten yağlı bir yapıya sahipse , kesinlikle saç kremi kullandıktan sonra durulamanız gerekmektedir. Durulamadığınız taktirde yağlanma süresi hızlanacak , ve fazlasıyla rahatsız bir hissiyat yaratacaktır. Derinize temas ettirmeden  uygulayabileceğiniz en kolay ve en doğru yöntem , saçlarınızı ortadan ikiye ayırdıktan sonra kulak memesi hizasından başlayarak saç uçlarınıza doğru kullanmaktır. Daha sonra durulayarak işleminizi bitirebilirsiniz. Ayrıca şampuan saçınızdaki yağı ve kiri temizlerken derinizdeki nem tabakasını da beraberinde götürür. Saç  kremi saçınızın kaybettiği nemi geri kazandırıp nem dengesini düzenlediği için şampuandan sonra kullanılmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git