Saç Mezoterapisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

sac-ekim
16 Eylül 2015 tarihinde eklendi

Saç Mezoterapisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Günümüzde belli bir yaştan sonra erkekler için saç dökülmesi hastalığı söz konusudur. Bunlar %70 oranında erkek tipi dökülme olurken, %30 oranında ise sağlıksız beslenme veya strese bağlı olarak dökülmeler olmaktadır. Erkek tipi ve tepe açılmaları ile başlamakla beraber, saçın ön kısmından orta kısmına doğru seyrelme işlemidir. Sizleri Saç Mezoterapisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler, yani saç dökülmesi ile alakalı bilgilendireceğimiz gibi, bu hususta doğru bilgiler alabileceğiniz kaynakları da açmayı ihmal etmiyoruz.

Saç Dökülmeleri Neden Olur?

  • Genetik dökülme en çok görülen hastalıktır. Babadan, dededen, dayıdan veya amcadan kaynaklı olarak saç dökülmeleri söz konusu olabilmektedir. Genellikle saç ekimlerinde de genetik tipli dökülmeler görülmektedir.
  • Strese bağlı olarak saçlar dökülebilir. Bu nedenle de ekim durumları söz konusu olabilmektedir.
  • Fön makinesi, düzleştirici, tutucu sprey veya jöleler gibi dış etkenlerden görülen zararlardan dolayı saç dökülmeleri sık sık gözle görülür bir sorun olarak günümüze taşınmaktadır.
  • Belli bir yaştan sonra saç kırılmaları, düzensiz beslenme, saçların bakımının aksatılması da saç dökülmelerine neden olan bir diğer faktördür.


Saç dökülmelerini en aza kadar indirgemek adına en önemli formüllerden bir tanesi de doğru bakımları ortaya koymaktır. Saçlarınıza doğru bir bakım uygularsanız, saç dökülmelerini tamamen durdurabileceğiniz gibi önüne geçmekte mümkündür.

Ekim durumları ile ilgili bir değerlendirme yapmak gerekir ise, genelde saçınızın sık olan kısımlarından veya vücudunuzun tüylü bölümlerinden kıl kökleri alınarak, ekim yapılacak bölgeye doğru aşılama sistemi devreye girer. Ekim yapılırken kaç bin kök hücresinin nakil edileceği konusu ile alakalı da bir fiyatlandırma ortaya çıkar. İlk 6 ay saçlar kendisini tamamen döker (ekim yapılan saçlar dahil) diğer 6. Ay periyodunda ise saçlar sıfırdan çıkmaya başlar. Tabii ki ara ara seyreklikler söz konusu olabilmektedir. Tam anlamıyla ekim yapılacak ise, kaç bin kök hücresinin alınacağı ise bu konuda en önemli faktörlerden bir tanesidir. Herhangi bir saç ekim merkezine müracaat ederken mutlaka işlerinde ne kadar başarılı oldukları konusu ile alakalı da belli bir tutum ve bilgi teminatı almak doğru sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git