Saç Rengi Açma için Limon Suyu Tarifleri

limonla saç rengi açma
19 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Limonla Saç Rengi Açma

Eski zamanlardan beri bayanlar saç rengi açmak için çaba sarf ediyorlar. Daha güzel görünmek için daha parlak ve açık renkli saçlar kadınların hep istediği şeylerden biridir. Eğer kuaföre gidip saçlarınızı yıpratan kimyasal boyalardan uzak durmak istiyorsanız evinizde doğal yöntemler kullanarak saç renginizi açmanız mümkün. Bu yöntemlerden eskilerden günümüze gelen en bilindik yöntem limonla saç rengi açma yöntemidir. Limon asidik etkisiyle saç renginin açılmasını sağlayabiliyor. Bu yöntem özellikle kahverengi tonlarındaki saçları birkaç ton açarak saç üzerinde gölgeler oluşmasını sağlayabiliyor. Eğer çok koyu ve kalın telli saçlara sahipseniz bu yöntem saç renginizi çok fazla açmayabilir.

Saç Rengi Açma için Limon Suyu Tarifleri

Birinci Tarif

Limonla saç rengi açma konusunda birkaç tarif verelim. Bunlardan en kolayı sadece su ile hazırlayacağınız limonlu su karışımıdır. Bu karışım için 2 adet limonun suyunu sıkın ve bir litre su ile karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı bir sprey şişesine koyun ve iyice çalkalayın. Birkaç gün yıkanmamış yağlı saçınızı iyice ıslatın ve havluyla damlayan suları kurulayın. Saçlarınıza eşit olarak hazırladığınız karışımı sıkın. Her yerine eşit dağılmasına özen gösterin. Eğer gölgeli bir saç istiyorsanız, daha açık olmasını istediğiniz kısımlara daha fazla uygulayabilirsiniz. Daha sonra güneşe çıkmanız gerekiyor. Güneş ile birlikte limon saçlarınıza daha çok etki edecektir. Güneşin altında saçlarınızı yaklaşık 1-2 saat bekletin. Az bekletirseniz saçlarınızın açılmayacağını, güneş altında çok kalırsanız da saçlarınızın çok yıpranacağını unutmayın. İdeal olarak 1-2 saat saç renginizin açılması için yeterlidir. Daha sonra saçlarınızı banyoda iyice durulayın. Saçlarınız limon suyundan iyice arınana kadar durulamalısınız. En son olarak da saçlarınızı şampuanlayarak yıkayın. Üzerine nemlendirici saç bakım kremi uygulamalısınız. Saçlarınızın bu seferlik fön makinası kullanmadan kendi kendine kurumasına izin verin. Böylelikle daha fazla yıpranmasını engellemiş olursunuz.Limonla saç rengini açan kürü saçlarınıza her ay düzenli olarak uygulamalısınız.İkinci Tarif

Saçlarınızın rengini açacak ve aynı zamanda saçlarınızı nemlendirerek güçlendirecek bir diğer yöntem ise zeytinyağı, bal ve limon karışımıdır. 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile yarım fincan balı karıştırın ve üzerine 3 yemek kaşığı limon suyu ilave edin. İyice karıştın ve nemli saçlarınıza bu karışımı yedirin. Saçlarınızı yaklaşık yarım saat sararak bekletin ve saçlarınızın karışımı emmesini sağlayın. Daha sonra da saçlarınızı şampuanlayacak durulayın. Bu karışımı saç nemlendiricisi olarak kullanabilirsiniz ve düzenli kullanım sonunda saç renginizde açılma deneyimleyeceksiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Limonla saç rengi açma yöntemi saçlarınızın biraz kurumasına neden olabilir. Güneş de bekleyeceğiniz için saçlarınız daha fazla kuruyacaktır. Eğer çok kuru saçlara sahipseniz limon su çözeltinizi daha seyreltik, yani limon oranı daha az su oranı daha fazla olarak hazırlayabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızın eski nem dengesine kavuşması için, saçlarınızı nemlendirici saç bakım maskeleriyle nemlendirmelisiniz.

Doğal Saç Açıcılar başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git