Saç Rengine Göre Öneriler

Saç Rengine Göre Öneriler
3 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Saç Rengine Göre Öneriler

Saç rengi bir insanın en dikkat çekici özelliklerinden biridir. Özellikle kadınlar saç rengini sürekli değiştirebilir. Canı sıkkın olduğunda ya da yeni bir şeyler istediklerinde ilk olarak saç şeklini ya da rengini değiştirirler. Saç renginize göre makyaj yapmakta çok önemlidir. Güzelliğin ayrılmaz parçası saçlar ve makyajdır. Renge göre makyaj yapmak daha bakımlı ve daha çekici görünmenizi sağlayacaktır. Saç rengine göre öneriler konusuna ilk olarak makyaj önerileriyle başlayalım.

Saç Rengine En Uygun Makyaj Önerileri

  • Siyah saçlara sahip olan bayanlar, gözlerini her zaman ön plana çıkartmalıdır. Bu sayede cildin soluk gözükmesi engellenir. Gözleri ön plana çıkartmak için, siyah, gri ya da gümüş tonlarında far kullanabilirsiniz. Ya da bu tonları açıktan koyuya doğru uygulayarak dumanlı göz makyajı yapabilirsiniz. Buğulu gözlerin ön plana çıkması için dudaklarınıza uçuk pembe ruj sürmeli, allık olarak yine pembe tonlarını tercih etmelisiniz.
  • Sarı saçlar genellikle açık ten rengine sahip olan bayanlarda bulunmaktadır. Cildinizin solgun görünmesini istemiyorsanız, fondoten ya da pudra kullanmanızı öneririz. Göz makyajında kahverengi kalem ve farlar kullanılabilir. Dudaklarda ise pembenin her tonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca çekici bir görünüm için vişne kırmızısı hariç kırmızının tonlarını da kullanabilirsiniz.
  • Kızıl saç rengi belki de en çok dikkat çeken renktir. Kızıl saçlara sahip olan kadınlar göz makyajında, kızıl kahve, mürdüm, yeşil, bal ve kestane renklerini tercih edebilirler. Yanak ve dudaklar için ise, pembe, leylak ve toprak renkleri kullanılabilir.
  • Kahverengi saçlara sahip olanlar makyaj konusunda çok şanslı. Kullanılan her rengin tonu saçlarla uyum sağlayacaktır. Gözlerde, siyah ve kahverengi tonlarında kalem kullanılabilir. Far olarak ise, metalik renkler daha canlı durmanızı sağlayacaktır. Turuncu ve kırmızının her tonu yüzünüze yakışacaktır.


Saç Rengine Göre Kıyafet Seçimi

  • Sarışınlar, krem, beyaz, turuncu, sarı gibi renkleri tercih edebilirler. Ayrıca mavi tonları da tercih edilebilir. Özellikle platin renge sahip kadınlar elbiselerinde kırmızıyı tercih ederek daha çekici durabilirler.
  • Siyah renge sahip olan kadınlar, zümrüt yeşili gibi mücevher renklerini tercih edebilirler. Çok koyu ten rengine sahipseniz, kızıl ve mor tonları da çok hoş duracaktır.
  • Kızıl saçlara ise en çok yakışan renk fil dişidir. Toprak tonları, bej, yeşil ve koyu kestane renkleri de çok yakışır. Bunun yanı sıra pembe, lacivert gibi renkler saçlara uyum sağlamayan renklerdir.
  • Kumral saçlara sahip olan kişiler makyajda olduğu gibi kıyafet konusunda da oldukça şanslıdır. Ten rengine göre toprak, kahverengi, krem gibi renkler kullanabilirler. Ayrıca açık mavi, pembe gibi canlı renkleri de tercih edebilirsiniz.

Saç Rengine Göre Öneriler

Siyah, kahverengi, sarışın ve kızıl saçlılar için saç rengine göre öneriler konusunda makyaj ve kıyafet renklerini paylaştık. Saç renginizi göz önünde bulundurarak bu tonları hem makyajınızda hem de kıyafet seçimlerinde tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git