Saçlara Doğal Dalga Yapımı

Saçlara Doğal Dalga Yapımı
25 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Saçlara Doğal Dalga Yapımı

Kadınlar arasında yaygın olan bir durumdur; her kadın kendinde olmayana özenir. Düz saçlar kimi için son derece cazipken kimi için de sıkıcı ve monotondur. Bu yüzden hemen her kadın doğal olan saç şeklini değiştirme taraftarıdır. Kıvırcık saçların taranmama ve şekle girmeme sorunu olsa da hafif bukleler veya dalgalar her zaman farklı bir çekiciliğe sahiptir. O halde düz bir saçı bile abartısız kıvrımlara sahip göstermenin mutlaka bir yolu olmalı öyle değil mi? Türlü yöntemler eşliğinde saçlara doğal dalga yapımı hiç de zannettiğiniz kadar zor değil.

Örgüyle Dalgalandırma

Duşunuzu aldıktan sonra saçlarınızın nemini bir havlu yardımıyla giderin ve sonra tıpkı okul günlerinizdeki gibi saçınızdan tutamlar alıp kalın ya da ince örmeye başlayın. Unutmayın; örgü sayısı ne kadar çok olursa saçınızın bukleleri de o kadar yoğun olacaktır. Eğer örme işlemini akşam yapar ve sabah bu şekilde kalkarsanız; kurumuş saçlar çoktan şekil almış olduğundan güne hareketli bir su dalgası görünümündeki saçlarla merhaba diyebilirsiniz.

Bigudi-Saç Bandı Kullanımı

Sıradan bir saç bandı, saçlara doğal dalga yapımı için tahmin ettiğinizden öte bir yardımcıdır. Saç bandınızı başınıza geçirdikten sonra alnınızın üstüne kadar esnetin. Şimdi tutam tutam aldığınız saçlarınızı bandın içerisinden birkaç kez geçirerek dolayın. Bandı bir çeşit bigudi gibi düşünmeniz yeterli. Yine akşamdan yapacağınız bu işlem sonrasında uyuduğunuzda sabaha doğal buklelerle uyandığınızı görecek ve sonuca siz bile şaşıracaksınız.Günümüzün sosis bigudileri ile yine aynı sonuca ulaşmanız mümkün. Rengarenk ve yumuşak bigudilere saçlarınızı sarmanız çocuk oyuncağı gibi ve eğlenceli öyle değil mi? Bigudili görünümünüzle pijama partisine katılan genç kızlar gibi hissedin ve kendinizi şımartın. Sonucu gördüğünüzde zaten ayna da size aynı memnuniyeti verecektir.

Saç Maşası

Aslında saçlara doğal dalga yapımı için teknolojik cihazlardan faydalanmak hiç de abartılı olmaz. Çünkü günümüzde zaten tüm teknoloji eskinin doğallığını yakalamak adına bize hizmet ediyor. O halde burnumuzun dibindeki bu imkanı yadsımamız pek de mantıklı görünmüyor. Gelelim bu işlemin basamaklarına:

  • Önce saçlarınızı bir güzel yıkayın ve mutlaka nemini alın.
  • Isıl işlem uygulayacağınız için saçlarınıza termal koruyucu spreylerden sıkmayı ihmal etmeyin.
  • Saçlarınızı tutam tutam ayırarak isteğinize göre kalın ya da ince demetler halinde maşaya sarın. Bu şekilde bir süre bekleyin.
  • Saçınızı çekiştirmeden ve yıpratmadan maşadan ayırın. İşte size bir sürü doğal bukle.

Bir püf noktası da kullandığınız cihazla alakalı; geniş çaplı maşalarla kalın dalgalara sahip olabilir; ince çaplı olanlarla ise daha sık dalgalara kavuşabilirsiniz.

Aynı işlemi bir saç düzleştiricisi ile de yapmanız mümkün. Bunun için düzleştiricinin arasına saçınızı kıstırarak 1-2 kez dolayın ve biraz beklettikten sonra açın. Sonucu beğeneceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git