Saçlara Doğal Dalga

Saçlara Doğal Dalga
18 Mart 2017 tarihinde eklendi

Günümüzde artık insanlar her şeyin en doğalına yöneliyor. Makyajlar, saçlar artık en doğal görünümünde. Saçlara doğal dalgalar vermek de bunlardan biri. Saçlarımız ister kısa olsun ister uzun birçoğumuz tercihini doğal dalgalardan yana kullanıyoruz. Dalganın birçok çeşidi var hafif dalgalı, yoğun dalga, kıvırcık vs. Kimi bu saçlara doğal dalgaları ısı kullanarak düzleştirici veya maşa kimi ise ısı kullanmadan daha doğal yollarla bigudi veya saç örgüsü ile veriyor. Peki, saçlara doğal dalga nasıl verilir birlikte bir inceleyelim.

Örgü İle Hafif Dalgalar

Saçlarınıza ısı kullanarak saç tellerinize zarar vermeyen yöntemlerle dalgalar vermek istiyorsanız kolay bir yöntem olan örgüyü tercih edebilirsiniz. Banyodan çıktıktan sonra saçlarınızın ıslaklığını bir havlu yardımıyla alın. Daha sonra saçlarınızı isteğe göre kalın veya ince demetler halinde ayırıp örün. Ördükten sonra saç kurutma makinesiyle kurutup açın. Açtığınızda doğal su dalgalarına kavuştuğunuzu göreceksiniz. Bu işlemi gece yatmadan önce yapıp sabah uyandığınızda açarsanız yine aynı sonuca ulaşabilirsiniz.

Bigudi İle Saç Dalgası Yapımı

Sosis bigudi veya bir saç bandı yardımı ile de saçlara doğal dalgalar verebilirsiniz. Saç bandını alnınızın bir parmak üzerine kadar indirin. Daha sonra saç uçlarınızı bandın içinden geçirerek birkaç kez saç bandına dolayın. Saçınızın tamamını bu şekilde doladıktan sonra uzun bir süre bu şekilde tutun. Bu işlemi gece yatmadan önce de uygulayabilirsiniz. Gece yatmadan önce bu işlemi uygulayıp sabah uyandığınızda tüm gece saçlarınıza dolanmış halde duran bandı sabah uyandığınızda çıkartın ve doğal dalgalara kavuşun.Maşa İle Saç Dalgası

  • Öncelikle saçlarınızın temiz ve kuru olmasına dikkat edin.
  • Isı kullanacağınız için saç tipinize uygun koruyucu bir sprey kullanmanızda fayda var.
  • Maşa ısındıktan sonra saçınızı kısım kısım ayırarak isteğinize göre kalın veya ince parçalar halinde maşaya sarın.
  • Bu şekilde bir süre bekleyin.
  • Saçınızı yıpratmadan ve çekiştirmeden maşadan ayırın.

Eğer kalın dalgalara sahip olmak istiyorsanız geniş çaplı maşalar kullanarak kalın dalgaları elde edebilirsiniz tam tersi ince ve sık dalgalar elde etmek istiyorsanız da daha ince çaplı maşalar tercih edin.

Düzleştirici İle Saç Dalgası

Saç düzleştiricisi ile de dalgalı saçlara sahip olmanız mümkün.

  • Saç düzleştiricisiyle dalgalar elde etmek için saçlarınızı düzleştiricinin arasına yerleştirip düzleştiricinin arasına kıstırın bir iki kez dolayın ve bir süre beklettikten sonra açın. Ve dalgalarınıza kavuşun.

Eğer bu yöntemlerin hiçbirini yapmaya zamanınız yoksa ama yine de saçlarınıza doğal dalgalar yapmak istiyorsanız. Saçlarınızı isteğe göre bir ya da iki tane olmak üzere sıkı bir şekilde örüp bağlayın ve ardından saç düzleştiricinizi saçınızın üzerinde kısa süre tutarak yukarıdan aşağı doğru ısı uygulayın. Bu işlemi birkaç kez uyguladığınız zaman daha iyi bir sonuç elde edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git