Saçları Düzleştiren Ürünler

Saçları Düzleştiren Ürünler
22 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Saçları Düzleştiren Ürünler

Saç konusunda kadınların en hassas olduğu noktalardır. Bazı kadınlar saçlarını güzel hissetmediklerinde en önemli bir toplantı olsa dahi iptal etmekten çekinmezler. Kimi kıyafetlerin üzerine hafif dalgalı, maşalı, geniş bukleli veya toplu saç yakışırken kimi kıyafetin üzerine de düz saç oldukça hoş durabilir. Genelde yapısal olarak kıvırcık saçlara sahip olan bayanlar düz saçlara kavuşmak için çeşitli fönler, yüksek derecede ısı veren makineler (düzleştiriciler) ile saç yapısına zarar vermekten çekinmezler. Güzelliğin ve görselliğin her zaman ön planda olması saçlara zarar verme gibi nedenler de doğurabilir. Peki saçlara doğal yollarla düzleştirme tedavisi uygulamak varken neden saçlara zarar veren makineleri tercih edelim ki? Her şeyin bir çözümü olduğu gibi saçları düzleştiren ürünlerin doğal yöntemleri tabiki de vardır.

Saç Düzleştirmek İçin Doğal Yöntemler:

  • Saçları düzleştirme konusunda ısı, makine, kimyasal veya benzeri ürünler kullanmaksızın sağlıklı ve düz saçlara kavuşmak mümkündür.
  • Bahsettiğimiz kimyasal veya yüksek ısılı makineler saçlara oldukça fazla zarar vermektedir. Böyle durumlarda kısa zamanda saçlar kesilme, kırılma, çatallaşma gibi durumları ortaya çıkararak pahallı onarımlar yaptırma gibi olayları beraberinde getirmektedir.
  • Hem saç yapısını bozmadan hem de doğal ve sağlıklı yöntemlerle saç düzleştirmenin püf noktalarından bahsedelim.


Hindistan Cevizi Sütü: Saç düzleştirme konusunda en pratik ve uzman yollardan bir tanesi hindistan cevizi sütüdür. Hindistan cevizi sütü uygyulanmak istenilen bölge için hazırlanacak kür, bir bardak hindistan cevizi sütü içerisine bir tatlı kaşığı limon suyu ilave ederek hazırlanır. Hzırlanan bu kür soğuması için buz dolabında bekletilir. Yeteri kadar soğuduunda karışım buz dolabından çıkarılıp kremsi bir kıvam alana kadar kaşık ile karıştırılır. Bu kremsi karışım saçlara iyice yedirilerek sürülmelidir. Kür saçlara sürüldükten sonra ılık bir havlu ile sarılarak bekletilir. Bu işlem yapıldıktan sonra kimyasal şampuanlar ile saçların yıkanması tavsiye edilmez. Bu yüzden saç yapısına uygun olan bir bitkisel şampuan ile yıkanması daha iyi olacaktır. Haftada bir veya ayda bir kez belli aralıklarla ve düzenli bir şekilde bu kürün uygulanması gerekmektedir.

Süt: Saçları düzleştirmek için uygulanan doğal yöntemlerden bir tanesi de süttür. Sütün bir çok yönden saça faydası vardır. Mesela; saçın nem oranını dengelemesi, elektriklenmesi gibi konuları da onarmaya yardımcıdır. Süt ile hazırlanacak doğal bakım ürünü, sütün bir tencereye konarak kaynaması ile hazırlanır. Kaynayan süt doğal yollarla soğutulur (buz dolabına konmaz). Soğuyan süt eşit miktarda su ile karıştırılır. Hazırlanan bu karışım püskürtme (sprey) şişelerinin içine doldurulur. Saça püskürtülerek uygulanması ve yarım saat kadar bekletilmesi halinde yıkanır. Sonuçlar gözle görülür olacaktır. Saça bir çok yönden fayda eden bu doğal yöntem nem dengesini düzenler, ektriklenmeyi azaltır ve saçların düzleşmesine gerçekten yardımcıdır. Üstelik çok da pratiktir ve malzeme açısından bulunması kolaydır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git