Saçları Düzleştirmek İçin Kullanılacak Doğal Yöntemler

Saçları Düzleştirmek İçin Kullanılacak Doğal Yöntemler
21 Mart 2017 tarihinde eklendi

Saçlarını düzleştirmek isteyen kadınların ilk tercihi kimyasal maddeler olmaktadır. Sürekli olarak kimyasal maddelerle işlem uygulanan saçlar zaman içinde çok bakımsız bir hale gelecektir. Bunun için kimyasal maddelerden uzak durmak gereklidir. Kimyasal maddelerin yanı sıra saçlara düzleştirici makineler ile işlem uygulamak da çok zararlıdır. Bunun yerine saçları düzleştirmek için kullanılacak doğal yöntemleri tercih edebilirsiniz. Bu yöntemlerle yapılacak olan işlemler saçlarınıza hiçbir biçimde zarar vermeyecektir.

Sıcak Yağ ile Masaj Yapın

Sıcak yağ ile masaj yaparak saçlarınızı çok daha düz bir hale getirebilirsiniz. Bunun için zeytinyağı, Hint yağı ya da Hindistan cevizi yağı kullanımı yapmak uygun bir seçim olacaktır. Yağ ile masaj yapmak için yağı önce ısıtmalı ılık bir hale geldikten sonra da saçlarınıza sürmeniz ve bakım yapmanız önerilmektedir. Sıcak yağı tüm saçınıza diplere ve uçlara gelecek biçimde masaj yapmalısınız. Sonrasında bir süre yağın emilmesini beklemeli ve ılık su ile durulama yapmalısınız. Bu bekleme süresi içinde saçların havlu ile kapatılması önemli bir tercih olacaktır. Sonrasında 30 dakika bekleyebilir ve saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Yıkarken iyi bir şampuan ve saç kremi kullanımı yapmak da gereklidir. Bu şekilde saçlarınızı her maskeden sonra yıkamanız daha temiz bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Bu maskeyi düzenli olarak kullanmanız ile saçlarınız daha düz bir hale gelecektir.

Hindistan Cevizi Sütü ile KullanımHindistan cevizi sütü kullanarak saçlarınızı kolay bir biçimde düzleştirebilirsiniz. Bu kullanım için gerekli olan malzemeler arasında hindistan cevizi sütü ve limon suyu kullanımı yapmak gereklidir. İki malzemeyi bir kabın içinde karıştırın ve sonrasında saçlarınıza dipten uca olacak biçimde sürün. Masaj yaparak süreceğiniz maske kısa süre içinde etkisini gösterecektir. Saçlarınıza maskeyi yaptıktan sonra 20 dakika boyunca bekleyin. Bekleme süresi sırasında saçlarınıza bir bone takın ve bonenin etrafına da sıcak bir havlu sarın. Bu şekilde bekledikten sonra saçlarınızı şampuan ve saç kremi ile birlikte temizleyebilirsiniz. En fazla 30 dakika beklemek yeterli olacaktır. Saçlarınızı temizledikten sonra saçlarınızı tarayın ve kurumasını bekleyin. Bu işlemi haftada bir ya da iki kere kullanım yapmanız yeterli olacaktır.

Elma Sirkesi ile Saçlarınızı Düzleştirin

Elma sirkesi kullanımı ile saçlarınıza gereken bakımı sağlayabilirsiniz. Bunun için bir ya da iki yemek kaşığı elma sirkesi ile bir bardak temiz su kullanımı yapılmalıdır. İki maddeyi bardak içinde karıştırın ve daha sonrasında bu maske ile saçlarınızı yıkayın. Öncesinde saçlarınızı şampuan ile yıkayın ve durulama işleminde elma sirkesi karışımını kullanın. Saçlarınızı duruladıktan sonra duştan çıkabilir ve kurumasını bekleyebilirsiniz. Saçları düzleştirmek için kullanılacak doğal yöntemler bu biçimlerde yapılabilir ve kullanılabilir. Bu işlemlerin düzenli yapılması ile olumlu bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git