Saçların Bakımlı Görünmesinin Yolları

Saçların Bakımlı Görünmesinin Yolları
24 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Saçların Bakımlı Görünmesinin Yolları

Güne başlarken aynada iyi bir görüntü yakalamak çok önemlidir. Dış dünyaya “merhaba” derken vitrinimizin öncelikli kısmını da kuşkusuz saçlarımız oluşturmaktadır. İstediğiniz kadar güzel giyinin; makyaj yapın, saçlarınız mat ve bakımsızsa görüntünüz de arzuladığınız gibi olmayacaktır. Yeni bir günde saçların bakımlı görünmesinin yolları bazı püf noktalarını bilmekten geçiyor. Hangi saç tipine sahip olursanız olun sizin için mutlaka bir formül bulunuyor.

Genel Bakım Kuralları

Saç sağlığı saç köküyle doğrudan bağlantılı olduğuna göre kan dolaşımınızla köklere taşınan yararlı maddeleri düzenlemek sizin elinizde. Diyetinize çok dikkat edin; protein içerikli beslenmek; keten tohumu, avokado , badem ve somon balığı gibi omega-3 deposu besinleri yakınınızda tutmak size sağlığınızın yanı sıra parlak saçları da kazandıracaktır.

Saçınızı sıcak suyla değil soğuk veya ılık suyla yıkarsanız saç diplerindeki foliküller canlanacaktır. Duş sonrası saçlarınızı yolarak açmaya çalışmayın; geniş dişli bir tarakla hafif hareketlerle, sabırla açın ki saçınız kuruduğunda kötü görünmesin. Plastik veya sert fırça kılları bu amaçtan uzaklaşmanıza neden olur. Yine saç kurutma işlemi sırasında mümkün olduğunca soğuğa yakın bir havalandırma seçin; saçları doğrudan çok sıcak havaya maruz bırakmayın. Fazla sıcaklık hem saç tellerinize zarar verir hem de kolay şekil almayı zorlaştırarak püskül görünümüne neden olur. Saçınıza uygun şampuan, bakım kremi ve maskeleri araştırarak bulun. Yanlış ürün kullanımı ile hedefinizden çok uzağa gidebilirsiniz. Düzenli olarak doğal saç bakım maskeleriyle saçlarınızı beslemeyi ihmal etmeyin. Hiçbir şey emeksiz olmuyor. Saçların bakımlı görünmesinin yolları dümdüz değil; çaba sarfetmeniz lazım.Saç Şekline Göre Bakımlı Görünüm

  • Kısa Saçlar: Saçınızın kesimi ne olursa olsun kısa saç özen ister. Sabah kalktığınızda saçınızı yıkayacak vakit bulamadıysanız saç diplerine transparan bir pudra sürün ve fırçalayın. Saç köpüğü kullanarak hareketli birkaç dalga yakalamaya çalışın; özellikle üst kısımlarınızı birkaç tarak darbesiyle kabartmak işinize yarayabilir. Ön tarafında fırça içeren saç kurutma cihazları da kısa saçları şekillendirmeniz için birebir.
  • Uzun Saçlar: Saçlarınızın kabarık görünmesini istiyorsanız başınızı öne eğerek hafifçe spreyleyin ve ellerinizle karıştırarak bombeli bir görünüm verin. Birkaç klips kullanarak saçınıza kazandıracağınız bukleler de bakımlı görünmenize yardımcı olacaktır. Daha fazla hacim için fırça ve köpükten faydalanabilirsiniz.
  • Güçsüz ve Kuru Saçlar: Jöle, köpük gibi ürünlerin alkol bazlı olanları saçları zamanla kurutur ve yıpratır. Daha yumuşak ürünler kullanmanız halinde saçlarınızı eski formuna kavuşturarak güne başlayabilirsiniz.

Saçların bakımlı görünmesinin yolları doğal bileşenlerle destekleniyor. Saçlarınızın parlak görünmesi için sabah kalktığınızda şampuanladığınız saçlarınıza bir fincan taze limon suyu veya sirkeyle masaj yapın. Ardından durulayın ve kremleyin. Saçlarınızdaki parlaklığa siz bile şaşıracaksınız. Ancak bu yöntemi 2 haftadan önce tekrar etmemekte fayda var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git