Saçların Bakımlı Olması İçin Öneriler

Saçların Bakımlı Olması İçin Öneriler
31 Ağustos 2016 tarihinde eklendi

Saçların Bakımlı Olması İçin Öneriler

Dış görünüşümüzde farklılığımızı yansıtan ve hepimize ayrı hava katan olmazsa olmazımız bedenimizin tamamlayıcısı görevini üstlenen saçlarımız her daim parlak, güçlü, sağlıklı ve bakımlı olmayı hak etmiyor mu sizce de? Erkek kadın herkesin saç bakımına dikkat etmesi gerektiğinin farkındayız. Bu bakım daha bebekken başlayıp yaşlı bir dede, nene olmaya kadar süren bir yolda kazanıp yitirmememiz gereken bir alışkanlık olmalıdır. Dış görünüşümüzün tamamlayıcısı saçlarımızın her zaman temiz ve bakımlı olması bedensel ve ruhsal olarak iyi hissetmemize fırsat sağlayacaktır.

Saç Bakımı İçin Tüyolar:

-Çok kuru saçlarımız varsa bir anlamda çok derdimiz var demektir. Öncelikle şampuan reyonundaki kuru saçlar için olan şampuanı zaman kaybetmekten banyo dolabımıza ekliyoruz. Daha sonra banyo esnasında sadece saç diplerimizi esas alacak şekilde yedirerek saç uçlarına değdirmeden şampuanlıyoruz. Saç diplerini durularken akan giden şampuan saçınızın kalanı için yeterli olacaktır. Böylece saçınızın daha fazla kurumasını önleyip daha bakımlı saçlara kavuşacaksınız.

-Normal saçlarda ise durum farklıdır. Şampuanı saçın her tarafına yayacak şekilde iyice köpürtün. Daha sonra şampuanlamak için harcadığınız sürenin çok daha fazlasını durulamak için harcayın. Asla saçınızda şampuan bırakmayınız.

– Peki, saçlarımızı hangi sıcaklıkta suyla yıkamamız gerekir. Saçlarımızın çok sıcak suyla arası iyi değildir. Soğuk suya iltiması olanların soğuk suyla yıkaması öneririz çünkü soğuk su saçlara müthiş ve gözle görülür bir parlaklık katar. Soğuk suya katlanamayanlar ise ılık suyla durulayabilirler. Ama asla sıcak su değil. Ne de olsa hepimiz parlak saçlarımız olsun isteriz değil mi?– Saç kremleriyle aranız nasıl? Saç kremlerini saçınızın sadece uç kısımlarına sürmenizi tavsiye ederiz. Saç diplerine değdirmemeniz yararınıza olacaktır.

-Hepimiz zaman olduğumuzdan farklı görünmek isteriz. Bu yüzden saç için farklı işlemlerde bulunur. Farklı ısılarda aparatlarla saçlarımıza farklı işlemler uygularız. Saç maşaları, düzleştiricileri, fön… Bu işlemler sık tekrarlandığında saçın yapısını bozarak kırılmaya, dökülmeye ve yıpranmaya başlar. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz saçınızı çok fazla bu işlemlere tabi tutmamanınız.

-Saç jöleleri, vakslar, saç spreyleri ve daha niceleri gündelik hayatımızın bir parçasında yer alıyor günümüzde. Saçlarımıza kolayca şekil vermek ve aldığı şeklin bozulmaması adına saçlarımıza uyguladığımız tüm kimyasal ürünler kısa vadede saça iyi geliyor, iyi görünüyor gibi görünse de uzun vadede saçı yorar ve yapısını bozar. Erken yaşta saç dökülmelerine maruz bırakarak saç kimyanızla neredeyse dalga geçer. Burada size önerebileceğimiz tek şey eğer illaki böyle ürünler kullanacaksanız bitkisel odaklı ürünler seçip kullanmanız ya da kullanım günlerini kısıtlı hale getirebilmeniz.

-Bir sonraki aşamada saç boyalarıdır. Saç pigmentine verdikleri zararlar bir yana saçlarınızın doğal görünümlü ışıltısını kaybedip yapay bir görünüme sürekler. Saç boyaları da kısa vadede bakımlı gösterse de devamlı bir boyama işlemi olmadan pek bir işe yaramayacaktır. Renk pigmentleri bozulan saçlarında erken yaşta beyazlayacak olmasını da kafanızın bir köşesinde bulunmasını öneririz. Eğer boya hayatınızda bir rutin ise besleyici bitkisel boyaları kullanmanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git