Saçların Denizden Sonra Bakımı

Saçların Denizden Sonra Bakımı
9 Temmuz 2016 tarihinde eklendi

Saçların Denizden Sonra Bakımı

Yaz, güneş, bronzlaşma, deniz, kum derken saçlarımızı epey ihmal ediyoruz. Bir de bakmışız ki kışın ki parlaklığından, canlılığından eser yok. Yaz boyunca gerekli bakımı yapsaydık bu duruma gelmeyecekti elbet. Saçların denizden sonra bakımı önemli hanımlar. Biraz daha hassasiyet saçlarımızı bize geri verebilir. O halde bana kulak verin. Önerilerimle size yardımcı olmaya çalışacağım. Bugüne kadar uyguladığınız yanlış ve yetersiz uygulamaları hayatınızdan çıkartmaya hazırsanız eğer başlayalım.

Yaz boyunca saç kaybınızı en aza indirmek için nelere dikkat etmelisiniz?

Öncelikle şu konuda anlaşalım. Kadınlar olarak saçlarımızı çok seviyoruz ve her milimetresi bizim için çok değerli. Saçlarımızın 1 milimetre bile kısalmasına tahammül edemiyoruz. Ama gerçeklerle yüzleşme zamanı geldi. O saçlar o kırıklardan derhal kurutulmalı. Vakit kaybetmeden kuaförünüzü ziyaret edin ve kırıklarını aldırın. Böylece saçlarınız daha yumuşak olacak, daha bakımlı ve canlı görünecek. Ayrıca daha iyi uzaması için güzel bir zemin hazırlamış olacaksınız.  • Sık duş almaktan vazgeçin. Elbetteki vücut temizliğimiz sağlığımız için çok önemli ama her şey kararında, öyle değil mi?  Eğer sık duş alırsanız, saç derisinin saçı beslemek için ürettiği yağı yok etmiş olursunuz. Bundan da en fazla zararı, bu yağdan beslenemeyen saçlarımız görür. Kendi yağını üretmeye çalışan saç yorulup yıpranıyor. Duş sıklığınızı azalttığınızda önce saçlarınız çok yağlanacak ama birkaç gün içinde kendi dengesine kavuşacak. Yıkamayı saç tipinize uygun bir şampuanla yapın.
  • Güneş ışınları, deniz suyu ve kum, saçlarımızın protein içerikli yapısına zarar verir. Bu yapıyı desteklemek için yoğun bakım içeren maskeler kullanmalısınız. Bu bakımlar keratin ve protein içerikli olursa saçlarınızı iyi destekler. Bu uygulamayı düzenli yapmaya özen gösterin.
  • Saçlarınızı fırçalamaktan kaçının. Bunun yerine seyrek taraklar kullanın. Özellikle kuru taramalarda kaçının. Bu uygulama saçlarınızın kırılmasına neden olur.
  • Banyodan sonra saç kurutma makinasıyla kurutmayın. Kendi halinde kurumasını sağlayın. Böylece nem kaybını önlemiş olursunuz.
  • Saçlarınızı güneşten koruyun. Şapka kullanın.
  • Denize ya da havuza girmeden önce bone takın. Bone takmadan girdiyseniz,denizden çıktıktan hemen sonra ya da klorlu suda yüzüp çıktıktan sonra saçlarınızı yıkayın.Tuzlu ya da klorlu suyun saçlarınızda kalmasına izin vermeyin.
  • Düzenli ve dengeli beslenmeye özen gösterin. İnsan yedikleriyle dönüşür. Taze meyve ve meyve tüketip bol su içmeye özen gösterin. Çinko içeren besinleri tüketmeniz de son derece faydalı olacaktır.
  • Saç derinize ayrı bir bakım uygulamalısınız. Zeytin yağı ile masaj yaparak deriyi canlandırabilirsiniz.360*
  • Saçların denizden sonra bakımında, saç bakım yağların çok güzel bir etkisi vardır. İçeriğinde argan bulunan yağlar saçın beslenmesine gereken nemi kazanmasına son derece yardımcıdır. Bu bakım yağlarını duştan sonra nemli saçlarınıza uyguladığınızda o güzel saçlarınızı şımartmış olacaksınız. Mis gibi kokacak, yumuşacık olacak ve parlayacaklar. Daha ne isteriz ki.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git