Saçların Dökülmemesi İçin Ne Yapılır

Saçların Dökülmemesi İçin Ne Yapılır
16 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Saçların Dökülmemesi İçin Ne Yapılır

Özellikle kan dolaşımını hızlandıracak ve saçların dökülmemesi için oldukça önemli olacak bu uygulamaları deneyerek sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Saçlarınızı duruladıktan hemen sonra ılık su ile masaj yapmanızın sizlere saçların dökülmemesi için tarifsiz bir fayda sağlayacaktır. Şimdi saçların dökülmemesi için hangi uygulamalarla neler yapabilir buna bakacağız.

Sardunya Suyu Yöntemi

  • Aktarlardan edineceğiniz, kokulu sardunya yaprağı ile 20-30 dakika kadar kaynayan suda beyazlayana dek beklemelisiniz. Sardunya suyunu sonrasında bir kabın içerisinde süzdürün ve saçlarınızı şampuanladıktan hemen sonra hafta içerisinde 2 veya 3 kez uygulayın.

Alma Yağı Yöntemi

Saçlarınızın uzaması, kaşınma ve kuruluğunu engelleyebilecek harika bir uygulama olduğunu söylememiz gerekiyor.

  • Alma yağını limon suyu ile birlikte karıştırmalısınız. Oluşturduğunuz karışımı saç derisine güzel bir masaj yaparak uygulamalısınız. Bone yardımıyla saçlarınızı örtmeli ve oluşan karışımınızı saç kökünün derinliğine kadar inebilmesi için sabahı beklemek zorundasınız. Sabah güne uyandığınızda, hafif ve doğal bir şampuanla saçlarınızı yıkayıp, soğuk suyla durulamalısınız. Genel olarak her hafta bu uygulamayı tekrarlamanız sizlere, saçlarınızın uzadığını ve güçlendiğini gösterecektir.

Marul İlacı Yöntemi

Bilindiği gibi marul ilacı saçların dökülmemesini önlemek için en fazla tercih edilen ürünlerden biridir. Basit bir ev ilacı olduğunu da belirterek uygulamamızı anlatmak istiyoruz.

  • 1 demet yaprağı marulu püre şekline getirdikten hemen sonra özellikle taze sıkılmış ıspanak suyunu, karıştırıcı yardımı ile karıştırmalı ve daha sonra oluşturduğunuz bu karışımı her hafta saç maskesi ve saç derisi olarak saçınıza sürebilirsiniz. Oldukça etkili olacağına inanıyoruz.


Biberiye Dalı Yöntemi

Saç dökülmesi tedavisinde de kullanılan biberiye dalları oldukça önemlidir.

  • Bir tutam biberiye yaprağını kısık ateşte 15-20 dakika kadar kaynatmalısınız. Sonrasında biberiye suyunu süzdürmeli ve her gün olmak üzere saçlarınızın durulanması için kullanmalısınız. Ayrıca biberiye suyunun 3 gün boyunca buzdolabında muhafaza edilebileceğini belirtmemiz gerekmektedir. Dökülen saçlarınıza çok etkili olabileceği gibi biberiye suyu, doğal bir saç kremi olarak da uygulanabilmelidir.

Kına Yöntemi

Özellikle Hindistan’da yetişen bir bitki olan kınanın, saçlarınızı güçlendirmek için etkisi oldukça fazladır. Kına, saçlarınızın güçlü ve parlak görünmesini sağlayacak ve saç millerlinizin kırılmasını engelleyecektir. Kına özü gereği içerdiği doğal saç bakım ürünlerinden biri olmaktadır.

Yonca Suyu Yöntemi

Yıllar boyunca kullanılan saç bakım ilacı olan yonca suyu, özel olarak saç köklerini beslemesi ve saç incelmesini engellemesiyle birlikte, saçlarınızın dökülen yerlerinde yeni saçların oluşmasında oldukça fazla önem taşımaktadır. Sıvısı ve havuç suyuyla birlikte hem serinletici hem de güncel bir vitamin içeceği olarak da uygulanabilmektedir.

Soğan Suyu Yöntemi

Kükürt içerikli bir sebze olan soğan, saçlarınızı çıkarmada oldukça etkili bir yöntem olacaktır.

  • Meyve sıkma aracı ile 2 çorba kaşığı soğan suyunu elde ettikten sonra, saçlarınızı yıkamadan hemen önce soğanın suyunu saç derinize en az 1 saat yavaşça uygulayarak güzelce mesaj yapın. Soğan suyu maskesi düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde saç köklerini güçlendirecek ve güçlü, yeni, sağlıklı saç gelişimine neden olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git