Saçların Nemlenmesi İçin Öneriler

Saçların Nemlenmesi İçin Öneriler
24 Ağustos 2016 tarihinde eklendi

Saçların Nemlenmesi İçin Öneriler

Isı, sıcaklık, rüzgar, toz, toprak, yağmurlar…Sert havalar, sıcak havalar, soğuk havalar…Bunların hepsi bir kadının en çok önem verdiği, ona güzelliğini veren saçlarını olumsuz anlamda etkiliyor. Gün boyu dışarıdayız ve saçlarımız bütün hava kirliliğine ve güneşe maruz kalıyor. Bunların yanında kullandığımız kimsayal şampuanlar, çektirdiğimiz fönler, saçlarımızı düzleştirmek ya da kıvırcıklaştırmak için kullandığımız tüm saç aletleri saçlarımızı oldukça yıpratıyor. Ayrıca kötü beslenme düzeni, alkol ve sigara tüketimi, düzensiz hayat şartları, stress gibi etkenler de saçlarımızı oldukça kötü etkiliyor. Bütün bunların sonucunda saçlarımız yalnızca yıpranmakla kalmıyor; kuruyor, dökülüyor, kepekleniyor ya da kırılıyor. Bütün bunların önlenebilmesi, olumsuz koşulların etkilerinin azaltılabilmesi içinse saçların nemlenmesi için önerilere kulak vermeliyiz.

Saçların Nemlenmesi Neden Önemli?

Kuruyan saçlara sunulabilecek en önemli çözüm saçların nemlendirilmesidir. Saçların nemlenmesi için öneriler oldukça önemlidir çünkü kuruyan saç donuk, havasız, karmaşık bir görüntü ortaya çıkarır. Dış etkenlerle yıpranmış, kurumuş saçların görüntüsü yıkandıkları zaman bile aynıdır. Kurumuş saçların ve kuru saç derisinin neden olduğu kepekler aynı zamanda kepeğe de neden olur. Kuru saçların yarattığı görüntü gerçekten kötüdür. Ancak bu kötü görüntünün yanında kurumuş saçları taramak, açmak, modele sokmak da oldukça zordur. Bu yüzden saçların nemlenmesi için öneriler kuru saçlı insanlar için çok faydalı bilgiler sunmaktadır. İşte kuru saçların nemlenmesi için birkaç öneri:Doğal Yağlar

Kuru saçlar için adeta büyük bir çözüm önerisi olan zeytinyağı, birkaç uygulamadan sonra saçların ve saç derisinin yumuşamasını, kepeğin azalmasını sağlar. İçerisindeki maddelelerle saça doğal bir parlaklık veren zeytinyağı, kuru saçların vazgeçilmezlerindendir. Özellikle ısıtılarak kullanılması tavsiye edilen zeytinyağının yanında hindistan yağı, yılan yağı, susam yağı gibi yağlar da saçları kuvvetlendirir ve daha kolay uzamalarını sağlar.

Yumurta Kürü

Yumurta kürü öncelikle yumurta akının bir kaba ayrılmasıyla hazırlanmaya başlanır.Daha sonra yumurta akının üzerine bir kaşık yoğurt dökülür ve yumurta akı ile yoğurt iyice çırpılır.Saçın uzunluğuna ve kalınlığına göre bu ölçüler değişebilir.Oluşturulan kür saç diplerinden başlayarak saça sürülmeye başlanır.Bu kür saç için koruyucu bir tabaka oluşturur, saçı güneşten, hava kirliliğinden ve saç şekillendirici aletlerin yan etkisinden korur.

Sirke Kürü

Sirke yalnızca saç için değil, deri içinde kullanılır. İçerdiği antitoksidan, parlaklaştırıcı maddelelerle deride oluşan solgunluğu, renksizliği ve yıpranmışlığı yok eder. Bu yüzden sirke saçlar için de çok önemlidir. Sirke kepeği yok ederek daha sağlıklı bir saç derisine kavuşulmasını sağlar. Sağlıklı saç sağlıklı saç derisi ile oldukça ilişkilidir. Kepekten arınmış olan saçlar sirkenin güçlendirici ve parlaklaştırıcı etkisiyle saçları oldukça sağlıklı bir görüntüye kavuşturur. Sirkeyi susam yağı ve zencefil tozu ile birleştirerek de kullanabilirsiniz. Bu kür ile saçlarınız hem yumuşak, hem de güçlü bir saça dönüşmüş olur. Sirke kürü nasıl hazırlanır?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git