Saçlarınıza Uyurken Bakım Yapın

Saçlarınıza Uyurken Bakım Yapın
7 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Vücudun uykuda olduğu saatler tümhücrelerinin yenilendiği, tazelendiği ve ertesi güne hazırlandığı saatlerdir. Bu saatlerde saçımız da tıpkı cildimiz gibi bakım ister. Herkes sağlıklı, gür, hacimli ve göz alan saçlara sahip olmak ister. Böyle bir saça sahip olmak için ise onu yıkamak ve temiz tutmak adına bakım yapmak yetmez. Saçlar tamamı ile canlı hücrelerden oluştuğu için köklerinin beslenmeye ve güçlenmeye ihtiyacı vardır. Kozmetik firmalar tarafından üretilen ürünler ile ya da evde kendiniz geliştireceğiniz birkaç ufak taktik ile saç bakımı yapmanız, saçınızı uyurken de güçlendirmeniz kolay. Düzenli bakım yaptığınız ve emek verdiğiniz zaman saçlarınızın sağlıkla, hacimle size cevap verdiğini de göreceksiniz.

Gece Maskesi İle Saçınızı Güçlendirin

Saçlarınıza uykudan önce uygulayacağınız maskeler ile sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Markaların üretmiş olduğu gece maskelerini saçınıza uygulayıp yatabilirsiniz. Maskenin gece yüzünüze ya da yastığınıza bulaşmaması için boneden faydalanın. Gece uygulayacağınız maskeyi gündüz saatlerinde saçınıza uygulayarak deneme yapın. Daha önce kullanmadığınız bir marka ya da ürün cildinizde alerjik reaksiyon gösterebilir ve uyku halinde iken bunu fark etmeniz zaman alır. Bu nedenle maskeyi önce saçınızın bir kısmında ya da bileklerinizde deneyerek test edin. Gece uygulanan bu maskeler uyku sırasında salgılanan hormonların yardımı ile saç köklerinizi ve hücrelerinizi canlandırmaya yarar. Uyku sırasında saçınıza bakım yapmak için bir diğer seçenek de saç serumu bakımıdır. Bu serumların çoğu yağ bazlı olduğundan saçınız temizken değil yıkamaya hazır durumda iken uygulamanız daha iyi olur. Geceden serumu uygulayıp yatar ve sabah saçınızı yıkarsanız gündüz yapılan bir uygulamaya göre saçlarınızın daha parlak olduğunu görebilirsiniz.Argan Yağı Mucizesinden Yararlanın

Hacmi fazla, taraması ve yatıştırması zor saçlar için bire bir etki gösteren argan yağını daha önce kullanmadıysanız mutlaka deneyin. Her saç tipinin rahatça kullanabileceği bu yağ, hafif içeriği ile saçı yağlandırmaz ve ağırlaştırmaz. Bu yağı, temiz saçınıza yine uykudan önce kullanabilirsiniz. Hatta ertesi gün uyandığında özellikle şekil verilmiş ve hacimli saçlara sahip olmak isteyenler için ufak bir tavsiye: gece uyumadan önce saçınıza argan yağı sürün. Yağı, saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Böylece saç kökleriniz uykudan önce rahatlamış olur. Yağı sürdükten sonra saçlarınızı çok kalın olmayacak şekilde ayırın ve burgu yapın. Yaptığınız burguları, ince lastikli toka yardımı ile saçınıza tutturun. Sabah uyandığınızda doğal ve göz alıcı bukleleriniz olacak. Bu sayede sabahları saçınıza ekstra bir zaman harcamanıza gerek kalmadan bakımlı bir görüntüye sahip olacaksınız. Burgu yerinde eski usul olarak süngerli bigudileri de kullanabilirsiniz. Bu bigudilerin her ne kadar elektrikli alternatifleri çıkmış olsa da saçınızı ısıya ve elektriğe mümkün olduğu kadar az maruz bırakmanız sağlığınız için faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git