Saçlarınızın Kolay Taranması İçin

saclarinizin-kolay-taranmasi-icin
1 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Saçlarınızın Kolay Taranması İçin

Zor taranan saçlar kadınların ortak sorunudur. Bunun için birçok saç bakım kremleri, yağlar ve serumlar üretilmektedir. Günümüzde birçok yeniliklerle bu üretimi geliştirilmektedir. Saçların kuruluk, yağlılık, incelik, kalınlık, düzlük ve kıvırcıklık olmak üzere birçok yapılarıyla alakalı üretilen ürünler kadınların hatta artık erkeklerin de en gözde bakım ürünleri haline gelerek hayatlarına kolaylık sağlamaktadır. Bu ürünler de artık birçok satış noktalarında bulunmaktadır. İstediğiniz koku, renk, yumuşaklık ve sertlik olmak üzere her çeşiti bulmak, temin edebilmek gayet kolay. Bu çeşitli bakım ürünlerinin yanı sıra taraklarda bile birçok çeşit ortaya çıkmıştır. Düz, dalgalı ve kıvırcık saçlar için ince dişli, kalın dişli fırça vb. birçok yeni yeni çeşitler bulunmaktadır. Yıkamadan önce veya yıkamadan sonra bakım ürünlerini kullanarak saçınıza uygun tarakla kolayca ve rahat bir şekilde tarayabilirsiniz.

Tarama yöntemleri nelerdir?

Tabii birçok bakım ürünü ve tarakların yanı sıra bir de tarama teknikleri vardır. Yıpranmamış bir saç kolayca hafif bir yumuşatmayla tarağınızla kolayca açılabilir. Fakat yıpranmış ve kıvırcık saçlar için durum bu kadar kolay gerçekleşmez. Birazcık daha inceleyerek ve teniklerle hareket edilmesi gerekir. Saçların yıpranmaması için enseden başlayarak saçı ayırıp, saçın diplerinden uçlarına doğru taramak gerekir. Saçları nemliyken ya da ıslakken tarayarak saçın daha az kırılmasını sağlayabiliriz. Saçların taranış yönünün her zaman yukarıdan aşağıya doğru olması gerekir. Bunun aksine öne atarak, farklı yönlere tarayarak saçın daha fazla karışmasına sebep olabiliriz. Tamamen karışmış ve top gibi olmuş karışıklar için olay daha da farklı gelişir. Bu karışmış kısma saç bakım kremi, yağlar veya serumlar sürülür. Hafifçe karışmış olan kısmı biraz parmaklarınızla açınız. Daha sonra tarakla üzerinden geçerek kırışıklığı açabilirsiniz. Aslında bu durum gayet basitken bilmediğimiz teknikleri uygulayarak işimizi zorlaştırabiliriz. Bu teknikler sayesinde işimizi kolaylaştırmak hem de yıpratmadan bakımımızı yapmak gayet basit.Kuaförde ya da evde uygulanan krepeleri açmak

Özellikle özel günlerde saçımıza şekil verdikten sonra saçların taranması tam bir eziyet haline geliyor. Kimyasal ürünler, spreyler saçın açılmasını daha zor hale getiriyor. Bu durum özellikle de krepe işleminden sonra gerçekleşiyor. Peki bu durumdan nasıl mı kurtulabiliriz? Saçlarınıza yaptırdığınız işlemden sonra topuz ve herhangi bir toplama işlemi varsa, ilk önce saçınızdaki tokaları çıkartarak başlayın. Daha sonra saçlarınızı ıslayarak yumuşatın. Saçlarınıza saç kremi, yağ veya serum kullanarak saçınıza uygulayın. Beş dakika saçlarınızda bekletin. Bu uygulamadan sonra saçlarınızı hafifçe krepeli bölgeden taramaya başlayın. Saçınızı tamamen taradıktan sonra kremi vs. saçlarınızdan akıtın ve saçlarınızı şampuanla yıkayın. Saçlarınızı şampuanla iyice yıkamanız gerekir. Çünkü saçınızdaki sprey ve kimyasal ürünler donmaya çok meyilli olduğu için saçtan hemen arınmamaktadır. Bu ürünler de saçınızdan arınmazsa saçınızı duştan sonra sert yapar ve saçınızın tekrar karışmasına neden olur. Saçlarınızdan ürünlerin tamamen aktığını ve temizlediğine emin olduktan sonra durulayın. Duştan sonra kullandığınız bakım ürününden ufacık sıkın ve saçınıza uygulayın. Bu işlemden sonra saçlarınızı tarayın. Saçınızın karışıklığı tamamen gitmiş olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git