Sade Makyaj Nasıl Yapılır ?

sade-makyaj-nasıl-yapılır
21 Nisan 2015 tarihinde eklendi

SADE MAKYAJ NASIL YAPILIR?

 1. Sade makyaj için yapmanız gereken ilk şey cildinizi temizlemektir. Temiz ve arınmış bir cilt bütün makyaj çeşitlerini çok iyi yansıtır. Ayrıcı sade makyajın kalıcı olmasını da sağlar.
 2. Cildimizi arındırdıktan sonra cildinize uygun bir nemlendirici sürün ve cildinizin kremi emebilmesi için biraz bekleyin.
 3. Cilt renginize en uygun fondöteni seçin. Yüzünüze ve boynunuza sürün. Bunu parmaklarınızla ya da makyaj süngeri ile yapabilirsiniz. Göz ve burun çevresine sürerken daha dikkatli olmalısınız. Çünkü bir müddet sonra bu bölümlerde yığılma yapabilir. Buda kusursuz bir makyaj için istenmeyen görüntüdür.
 4. Gözünüze far sürecekseniz fondöteni göz kapaklarınıza da sürün. Böylece daha kalıcı bir far etkisi yaratmış olursunuz.
 5. Küçük gözlere sahipseniz gözlerinizin olduğundan daha büyük görünmesini istiyorsanız siyah göz kalemini göz kapağınızın üzerine eyeliner sürüyor gibi çekin.  Daha küçük görünen gözler istiyorsanız göz kalemini göz altınıza sürün. Çok kalın bir çizgi çekmeyin. İnce çekilmiş kalem sizi dinamik ve enerjik gösterirken kalın çekilmiş kalem sizi yorgun gösterir.
 6. Sade bir makyaj istediğiniz için açık renk bir far seçin. Göz kapağınıza sürün ve dağıtın. Koyu kahve, lila, mürdüm gibi renkleri genellikle gece makyajında tercih edin. Göz makyajı nızı rimel sürerek tamamlayın. Tek kat sürmeniz sade bir makyaj için yeterli olacaktır.
 7. Yanaklarınıza renk vermek için allık kullanın. Doğal görünümlü bir allık için büyük fırça kullanın. Elmacık kemiklerinize, alın kısmına ve burun üstüne sürün.
 8. Ruj seçiminde de dikkat etmeniz gereken nokta, rujunuzun allık ile aynı tonda olması gerektiğidir. Doğal makyaj için kullandığınız tüm renk tonları birbirine yakın olmalıdır.


Etiketler:

Sade Makyaj Nasıl Yapılır ? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Ayca diyor ki:

  Selam, benim gozlerim biraz cekik. Nasil bir makyaj onerirsiniz?

  1. Cilt ve Makyaj Editör Cilt ve Makyaj Editör diyor ki:

   Ayca Hanım,
   Bu yazımızda sizin göz tipinize uygun makyaj nasıl yapılır bulabilirsiniz. http://www.ciltvemakyaj.com/cekik-goz-makyaji/
   baska bir sorunuz olursa çekinmeden iletin lütfen.

Sayfa başına git