Sağlıklı Bir Cilt İçin Ne Yapılır

Sağlıklı Bir Cilt İçin
26 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Stres Ve Psikoloji

İnsan ruhu bedene ince bir zincirle bağlıdır. Ruh halimiz bedenimizi etkiler. Güne başlarken güzel bir gün olacak düşüncesiyle yataktan kalkmak ve gülümsemek gereklidir. Bu gün içinde yaşanabilecek sorunlara şimdiden bir savunma oluşturur. Psikolojik durumunuzdan en çabuk cildiniz etkilenir fakat bunu zaman içinde size gösterir. Yani strese kapıldığınız anın, psikolojik sorunlarınızın bulunduğu dönemin acısını cildiniz sonradan çıkarır diyebiliriz. Sağlıklı bir cilt için psikolojinizi olumlu yönde tutup, stresten uzak kalmalısınız.

Egzersiz Ve Meditasyon

Sağlıklı bircilt için ve düzenli bir hayat için olmazsa olmazlardan biri de egzersizdir. Düzenli yapılan yürüyüşler de buna dahil olabilir. Özellikle kendinize vakit ayırıp yapacağınız temiz hava yürüyüşleri psikolojik olarak da sizi etkileyecek ve fayda gösterecektir. Psikolojik olarak sağlıklı olmanız tüm vücudunuzu etkiler. Düzenli hayat psikolojinizin dostudur. Aynı zamanda sağlıklı bir cilt için de düzenli bir hayat çok önemlidir.Meditasyon, geçmişte yaşadığınız gergin ve stresli anlarınızdan kurtulmanızı sağlayabilecek bir araçtır. Ruhunuzu dinlendirmek için, gergin ve stresli anlardan uzaklaşabilmek için fayda sağlayacaktır. Stres, cildinizin en büyük düşmanlarından biridir ve bu düşmanla savaşmak için en büyük silah kendinizsiniz. Kendinize hakim olabilmeli ve bunun için de ruhunuzu eğitmelisiniz. Bu eğitim sürecinde size meditasyon yardımcı olacak ve sonunda faydasını gösterecektir.

Uyku DüzeniBeden, ruh ve zihnin dinlenmesi için en iyi ilaç uykudur. Düzenli ve yeterli uyku, gün içindeki motivasyonunuzu yüksek tutar. Konsantrasyon ve sorun çözümlerinde önemli rol oynar. Çünkü sorun çözümü için konsantrasyon gereklidir. Bunun için de ruhun,zihnin ve bedenin yeteri kadar dinlenmiş olması gerekir. Bu durum günlük hayatınızı ve iş hayatınızı olumlu yönde etkiler. Problem çözme, odaklanma, dinlediğini ya da okuduğunu anlama gibi durumlarda başarı göstermenizi sağlar.

Beslenme ve Su

Günlük yeterli su tüketimi vücudun sindirimine, toksin atımına yardımcı olduğu gibi bu atılım sayesinde cildin daha canlıve sağlıklı görünmesini de sağlar. Beraberinde gelen sağlıklı ve düzenli beslenme de bu durumu destekler. Düzenli beslenme uyku düzeni ile de bağlantılıdır. Yeterli öğün alımı için uykunuzun düzenli olması gerekmektedir. Belirli saatlerde öğün alımı ile vücudunuz düzene girer ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Temizlik Ve Bakım

Temizliğe öncelikle içerden başlamalı ve gün içinde gereken miktarda su içmelisiniz. Herkesin vücut yapısı bir olmadığı için sizin için uygun olan su miktarını bir uzmana danışarak öğrenebilirsiniz. Su sağlık getirir. Temizlik sadece içerde bitmez. Cildinizin nem değerini korumak adına temizliğinize dikkat etmeli ve önem göstermelisiniz.Gün içinde sağlıklı bir cilt için nem değerinizi korumaya devam etmeli ve bunun için bakım uygulamaları yapmalısınız. Bu uygulamalarda kullandığınız ürünlerin cildinize uygun olmasına ve doğal olmasına dikkat etmelisiniz. Sağlıklı bir cilt için düzenli yaşam, temizlik ve bakım önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git