Sağlıklı Cilt İçin Beslenme Önerileri

Sağlıklı Cilt İçin Beslenme Önerile
6 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Sağlıklı bir cildi herkes ister. Çünkü sağlıklı bir cilt güzel görünüme sahip olan bir cilttir. Biz kadınlar güzel görünmeye çoğu zaman özen gösteririz. Güzel görünüme sahip olmak için birçok zahmete, üşenmeden gireriz. Bazenleri pahalıya patlasa da işin ucunda güzel görünmek var ise, gereken bakımları yapmaya hazırızdır. Bütün bunların güzel görünme uğruna olması güzelliğe ne kadar düşkün olduğumuzu gösteriyor. Biz ne yapalım, her şeyin çok güzel olmasını isterken kendimizi unutursak olur mu hiç? Kadınlar çirkin değildir. Sadece bakım yapmıyordur. Bakım yapmak her kadını güzelleştirmek için yeterli olacağını düşünüyoruz. Biz kadınlar bakımlı olduğumuzda hem mutlu oluruz  hem de güzel hissederiz. Bakımlı olmak deyince de aklınıza sadece estetikler ya da ameliyatlar gelmemeli. Cildinize yaptığınız bakım da sizin doğal güzelliğiniz için oldukça önemlidir. Sağlıklı bir cilt güzelliğin anahtarıdır. Bu yüzden bakım yaparken en temel olarak cildimize özen göstermeliyiz. Sağlıklı bir cildin görünüşü güzel ve doğal olmanız için yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Mesela ipek gibi yumuşak bir cilt demek güzel ve doğal bir yüz demektir. Peki, sağlıklı bir cildin püf noktaları nelerdir? Sağlıklı bir cildin en temel noktası beslenmekten geçer. Sağlıksız bir beslenme en iyi ihtimal olarak cildinizin kurumasına ya da yağlanmasına yol açar. Sağlıklı bir cilt için sağlıklı bir beslenmenizin olması önemlidir. Sağlıklı cilt için beslenme önerilerini sizler için aşağı sıraladık.

Sağlıklı Cilt İçin Beslenmenin Püf Noktaları  • Sağlıklı bir cildin günlük alması gereken vitaminler vardır. Bu günlük vitamin ihtiyacı az alındığında cildin sağlığının bozulmasına neden olur. Bu yüzden günlük alınması gereken vitamin ihtiyacını eksiksiz ya da biraz fazla olmak şartıyla aldığınız da sağlıklı bir cildin ilk adımını atmış olursunuz. Bu vitaminler de , A vitamini, E vitamini ve C vitaminidir. Cildin en çok ihtiyaç duyduğu vitaminler bu vitaminlerdir. Bu vitaminler de en çok sebzelerde ve meyvelerde bulunur. İçerisinde A,E ve C vitamini bulunduran besinleri aşağı bırakacağım.
  • Cildin beslenmesi için en önemli adımlardan biri de, sağlıksız yiyeceklerden vazgeçmektir. Sağlıksız, yağlı, asitli, şeker oranı yüksek ve vitamin bulundurmayan yiyecekler cildinizin dengesini bozar. Bu yüzden yediğiniz yiyeceklere dikkat etmenizi öneririm. Sağlıksız fastfood ve hazır yiyecekler yememeniz de fayda var.
  • Sağlıklı cilt için beslenme önerilerinden biri de bol bol su içmektir. Su içmek cildin nem seviyesini artırır ve cildinizin parlak durmasına yardımcı olur.

Sağlıklı Cilt İçin Tüketilmesi Gereken Besinler

  • Günlük vitamin ihtiyacını karşılaması için bol bol turunçgiller meyve tüketiniz. Chia tohumunu da günlük 1-2 kaşık yoğurda karıştırıp yemek, günlük vitamin ihtiyacınızı karşılamanız için yardımcı olur.
  • Et yerken etin haşlanmış olanından yemeye özen gösterin. Haşlanmış et, vitaminlerinin ölmeden pişmesini sağlar. Ve haşladığınız etin suyunu da içmeniz etten suya geçen vitaminleri almanıza yardımcı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git