Sarı Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı

Sarı Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı
15 Haziran 2016 tarihinde eklendi

Sarı Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı

Görünümün en önemli tamamlayıcısı olan saçlar özellikle kadınlar tarafından yüzyıllardır çeşitli şekillere ve renklere büründürülmektedir. İlk kez Antik Mısır’da ortaya çıkan saç boyası o yıllardan bu yana gittikçe gelişmiş ve günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Yayılmasından kısa süre sonra özellikle sarı saç kadınların gözdesi haline gelmiştir. Ancak siyah bir saçı sarıya döndürmek bugün çok kolay olsa da sarı saç bakımı bu işlemden çok daha zor. Her şeye rağmen sarı saçlarınızdan vazgeçemiyorsanız birkaç püf noktasıyla bakımını kolaylaştırabilir ve sağlıklı sarı saçlara sahip olmaya devam edebilirsiniz.

Saçlarınızın Yıpranmasının Önüne Geçin

Koyu renkli bir saç sarıya boyanırken kimyasal renk açıcılar kullanılır. Kullanılan bu kimyasallar saçların daha fazla kırılmasına ve yıpranmasına yol açar. Daha kolay yıpranmaya eğilimi olan saçlara sahipseniz dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

  • Kimyasal renk açıcılar kullanarak saç renginizi açtırdıysanız saçlarınızda protein eksikliği ortaya çıkabilir. Bu sebepten dolayı klor içeren havuzlara girerken klora karşı saçınızı koruyacak saç bakım ürünleri kullanmalısınız.
  • Güneş rengi açılan saçlara zarar veren bir diğer faktördür. Güneşe karşı koruyucu bakım ürünleri kullanmak ve güneşli günlerde saç kremleriyle saçları beslemek yıpranmaya karşı çözüm olacaktır.
  • Kırılmaya başlayan saçlara zeytinyağı sürmek de bir başka çözüm. Zeytinyağını uyguladıktan sonra bir havlu yardımıyla yağ saça yedirilmelidir. Saçlar kırılmaya başladığında alınabilecek bu önlem, sarı saçlarınızın geç olmadan sağlıklı görünümlerine geri dönmelerini sağlayacaktır.
  • Saçları tararken fırça veya tarak nemlendirilmeli, saçlar kuruyken taranmamalıdır.
  • Saç uçlarında kırılmalar varsa saçlar kısaltılarak kırıklardan arındırılmalıdır.


Daha Parlak Saçlar

Daha bakımlı ve parlak saçlara sahip olmak için ilk olarak yıpranmanın önüne geçilmelidir. Yıpranmanın önüne geçildikten sonra yapılacak basit uygulamalarla daha sağlıklı görünen parlak saçlara kavuşmak çok kolay! İşte sarı saçlarınızın herkesi kıskandıracak kadar sağlıklı ve doğal gözükmesini sağlayacak birkaç püf noktası.

  • Saç rengine uygun şampuan ve kremi seçmek saç tipine uygun şampuan ve kremi seçmek kadar önemlidir. Sarı saçları kullanmayı tercih ettiyseniz sarı saçlara uygun saç bakım ürünlerini kullanmalısınız.
  • Saçları fazla sıcak suyla yıkamamak çok bilinmeyen ancak önemli olan bir püf noktası olarak sayılabilir. Özellikle kimyasallarla rengi açılmış sarı saçlar ılık suyla yıkandığından daha parlak görünecek ve rengini uzun süre koruyacaktır.
  • Sarı saçlar için en az haftada bir bakım maskesi yapılmalıdır. Saç maskelerini satın alabileceğiniz gibi kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Saç derisine iyi gelen ve rengini korumasına yardımcı olan yağlar kullanmak saçlarınız için iyi olacaktır. Bu yağlar arasında avokado yağı, limon kabuğu yağı ve biberiye yağı sayılabilir.
  • Son olarak, saçlarınızı dinlendirmeyi ihmal etmemelisiniz. Her ne kadar sarı saç sık işlem gerektirse de arada bir dinlendirmek daha sağlıklı görünen saçlar için şart.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git