Sarı Saç Bakımı

Pinup Handmade Accessories

Sarı Saç Bakımı

Sarı saçlı olmanın elbette ki artıları vardır. Ancak eksili tarafları da bulunmaktadır. Çünkü sarı saçlar, her zaman için düzen ve makyaj ister. Ek olarak sarı saçların bakımı da özen gerektiren bir durumdur.

Saçın sarı renge boyanması sırasında kimyasal saç rengi açıcıları kullanıldığı için saç artık daha kolay kırılır ve yıpranır. Bu durumu önlemek için saç tellerini nemlendirmek ve sarı saç rengine uygun bakımın yapılması gerekir. Biz de size bu konuda yardımcı olabilmek için sarı saç bakımı konusunda neler yapılması gerektiğini araştırdık.

Neler Yapılmalı

  • Saçın kuruyup yıpranmaması için nemlendirilmesi gerekir. Bu nedenle nemlendirici özelliğe sahip bir şampuan kullanmanızı tavsiye ederiz.
  • Saçınızı her şampuanlamanızın ardından saça uygun olan bir saç bakım kremini kullanın.
  • Saçı dinlendirmek de çok önemlidir. Bunun için saça saç bakım kürleri uygulayabilirsiniz.
  • Sarı saçlar, güneşten daha fazla etkilenmektedir. Bu da kolay yıpranmaya sebep olur. Bu durumda yapmanız gereken güneşli günlerde saçlarınızı saç bakım kremleri ile beslemek olmalıdır.
  • Sarı saçları tarama da özen gösterilmesi gereken bir konudur. Saçlar taranmadan önce, tarak veya fırça nemlendirilmelidir. Saçlar, kuru halde iken asla taranmamalıdır. Aksi takdirde saçlar kırılıp dökülebilir.
  • Sarı saçların yıpranmasını ortadan kaldırmak ve saçı nemlendirmek için zeytinyağı uygulayabilirsiniz. Bu uygulamada zeytinyağını saçınıza sürüp bir havluyla saçınızı sarmanız ve birkaç saat beklemeniz gerekir. Ardından saçınızı yıkayabilirisiniz.
  • Eğer sarı saçların ucunda kırılmalar var ise saçların uçlarından aldırmak gerekir. Bu şekilde saçlar uçlardan alınıp kırıklar ortadan kaldırıldığında saçınız daha çabuk uzayacaktır ve daha bakımlı görünecektir.


Sarı saç bakımı ile ilgili olarak sizler için birkaç önerimiz daha olacak. Sarı renge sahip saçlarınızı saç bakım maskeleri ile daha bakımlı ve hoş bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Sarı Saçlar İçin Saç Bakım Maskeleri

  • Zeytinyağı maskesi: Bir kâse içerisinde yarım çay bardağı kadar zeytinyağı ve balı, bir çay kaşığı kadar da tarçını iyice karıştırın. Bu karışımı saç diplerinize güzelce yedirerek sürün. 20 dakika bekleyin ve sonrasında şampuan ile yıkayın. Haftada 2 kez uyguladığınız takdirde sarı saçlarınızın daha canlı ve parlak göründüğünü gözlemleyebilirsiniz.
  • Badem yağı maskesi: Bir tane muzu çatal yardımı ile ezerek püre haline getirin. Sonra üzerine badem yağını ekleyin ve karıştırın. Oluşturduğunuz karışımı saçlarınıza iyice yedirin ve 30 dakika bekleyip saçınızı temizleyin. Bu maske, yıpranan sarı saçlarınızın yeniden canlanmasını sağlayacaktır. Badem yağı maskesini haftada bir kez düzenli bir şekilde uyguladığınızda daha iyi sonuçlar alacaksınız.
  • Biberiye yağı maskesi: 2 tatlı kaşığı biberiye yağı ile yarım fincan zeytinyağını iyice karıştırın ve saç derinize masaj hareketleri ile uygulayın. 15 dakika bekleyin ve ardından saçınızı şampuanlayın. Durulamayı ılık su ile yapın. Bu saç maskesi de sarı saçların sağlıklı olarak uzamasına ve saçın nemlenmesine imkan sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git