Sarımsağın Saça Faydaları

sac-neden-dokulur-2
19 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Sarımsağın Saça Faydaları

Sarımsak, genel olarak kokusu sebebiyle tercih edilmese de, aslen oldukça kullanışlı ve pek çok kişi tarafından da tercih edilen bir bitkisel ürün türüdür. Faydalarını görmezden geliyor ve kokusu sebebiyle önyargılı oluyoruz fakat sarımsak kullanan birçok hanım, “sarımsağın saça faydalarını” bilmekte ve kokusuna hiçbir aldırış etmeden bu ürünü kullanmaya da devam etmektedir.

Sarımsak, saçların çabuk uzamasından, saçkırana kadar pek çok sorunla başa çıkabilen faydalı bir bitkisel üründür. Bu sebepten dolayı da birçok hanım tarafından tercih edilmektedir. Şimdi sizler içi sıralayacağımız bu faydalar ile birlikte sizlerde ürünü kolaylıkla kullanabilir, artık kozmetik ürün tercihlerinizi bir kenara bırakıp, bu ürünleri kullanarak paranızı cebinizde tutabilirsiniz.

Sarımsağın Saça Olan Faydaları Nelerdir?

  • Saçların doğal ve çabuk uzamasını sağlar.
  • Saçkıran ile savaşır ve bu sorundan en kısa sürede kurtulmanızı sağlar.
  • E vitamini sebebiyle saç diplerini besler ve gür bir saça sahip olmanızı sağlar.
  • Saçları güçlendirir, kırık oranını en aza kadar düşürür.
  • Saç dökülmelerini engeller.


Sarımsağın Saça Olan Dezavantajları Nelerdir?

Sarımsak aslen zararlı değil, oldukça faydalı bir bitkisel kürdür. Fakat kokusu sebebiyle yine hanımlar tarafından tercih edilmemektedir.

Sarımsak Kürü Nasıl Hazırlanır?

3-4 diş kadar sarımsağı zarından ayırın. Daha sonrasında da ince ince dilimleyin ve iyice ezin. Çıkan suyu ve sarımsakları ayrı bir kapta toplayın ve daha sonra uygulama aşamasına geçin. Saç diplerine sarımsak suyunu ve sarımsağı iyice yedirebilirsiniz. Saç derisine temas etmesi daha önemli bir durum olduğundan dolayı saç uçlarına sürmektense, saç diplerine yedirmeyi tercih edin. Böyle bir işleyişle beraber 1 saat kadar saçta kalmasını sağlayın.

1 saat sonucunda da saçınızı bol su ve şampuan ile yıkayarak arındırın. Koku biraz da olsa kafanızda kalacaktır fakat bunu aldırış etmeyin. Özel olan yumuşatıcı kremler ile beraber kokusunu kırabilir, istediğiniz saçlara sizler de çok kısa bir sürede sahip olabilirsiniz. Bu kürü gün aşırı olarak uygulamak daha iyidir. Böylelikle kısa sürede verim alma durumu söz konusu olur. Hemen uygulamaya geçmek adına yukarı da bahsettiğimiz durumları göz önünde bulundurun ve kürleri hazırlayın!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git