Sarışınlar İçin Makyaj Önerileri

sarışınlar-için-makyaj-önerileri
28 Nisan 2015 tarihinde eklendi

Sarışınlar İçin Makyaj Önerileri

Eğer bir sarışınsanız ve makyaj konusunda kafanız karışıksa size hangi tonları kullanmanız gerektiği, hangi renklere daha çok ağırlık vereceğiniz konusunda yardımcı olmak istiyoruz.

Sarışın Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Güzel ve kusursuz bir makyaj için işte yapmanız gerekenler;

Öncelikle en çok üzerinde duracağınız şey hafif ve yumuşak tonlar tercih etmenizdir. Yanaklarınız için uçuk pembe ve şeftali tonlarını kullanmalısınız. Sizde kırmızı rujun vazgeçilmez olduğunu düşünüyorsanız yaptığınız makyajın ağır olmamasına dikkat etmelisiniz. (Sade Makyaj Nasıl Yapılır başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.)

Far seçimini daha çok bej veya pembe tonlarından yana kullanmanız, daha ilgi çekici gözlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Allık için ise kesinlikle pembe tonlarını tercih etmelisiniz; bu yanaklarınızın ve elmacık kemiklerinizi dolgunlaştıracaktır. Dudak renginize yakın bir ruj da seçtikten sonra işte ihtiyacınız olan hafif bir makyaj!

Rimel Seçimi

Bayanlar genellikle rimel renginin seçimini siyahtan yana kullanır. Fakat siyah rimel sarışın bayanlar için uygun olmayabiliyor. Bunun için rimel tercihinizde siyahtan daha çok fazla koyu olmayan kahverengi tonlarından yararlanmanız göz alıcı bakışla sahip olmanızı sağlayacaktır. Yoksa siyah renk bir rimel sarı saçlarınız ve doğal yapılmış bir makyajınızın yanında zıt bir görüntü oluşturabilir; çok baskın görünebilir ve hoş olmayacaktır.Göz Renginize Göre Far Seçin !

Farınızı seçerken göz renginizle uyumlu olmasını istemez misiniz?

Kahverengi gözlere sahipseniz mürdüm ve kahve tonlarını, gözleriniz mavi ise gümüş, açık gri ve hafif mavi tonlarını tercih ederseniz sarı saçlarınızın yanında şık bir havaya girmenizi sağlayacaktır. Tam anlamıyla çekici gözler yaratmak istiyorsanız kaşlarınıza da bir el atın! Saç renginizden 2 ton koyu renkteki bir kaş kalemini kullanarak kaşlarınızı belirginleştirin. Böylelikle ifadeleriniz daha anlamlı hale gelecektir.

Ya Gece Makyajı?

Etkileyici bir gece makyajı için sarışınlara en uygun renkler gümüş ve gri tonlarıdır. Gözlerinizi ve bakışlarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız gece makyajında siyah rimel kullanmanızda bir sakınca yoktur. Doğal ve hafif renkte bir ruj ve koyu pembe tonlarında bir allık uygulayarak gece makyajınızı tamamlamış olacaksınız.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.

Gölgeli Göz Farı Nasıl Uygulanır başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.

Büyük Gözler İçin Göz Makyajı başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git