Selülit Giderici Kürler

Selülit Giderici Kürler
22 Ekim 2015 tarihinde eklendi

Selülit Giderici Kürler

Selülit günümüzde genel olarak bayanların sıkça yaşadığı problemler arasında yerini almaktadır. Bu sorunu çeken her bir bayan selülit sorunları yüzünden rahat bir şekilde her zaman için istediğini giymeyebilmektedir. Selülit bir cilt problemi olarak düşünülebilir ve cildin çukurlu, tümsekli ve buruşmuş bir görünüme sahipmiş gibi görüntüyü oluşturur. Bu genelde bir kadının bacakları için isteyebileceği bir durum değildir. Fakat cilde dışarıdan müdahale ile selülit giderici kürler yapılabilmektedir. Bu kürlerin etkisi, derinin ve cildin beslenerek selülite neden olan etmenlerin giderilmesi konusunda oldukça yararlı bir içeriğe sahip olmaktadır.

Uğraş veren, özgüven bozan, moral bozukluğunun kapısını açan selülit problemlerinden doğal olarak nasıl kurtulunabilinir. Bunun için hangi kürler yapılabilir?

Kürler cildin doğal yapısına kavuşabilmesine ve sorun oluşan selülite müdahale olarak bir tedavisi bulunmaktadır. Bu nedenle;

Kahve Kürü

Bu kür, kahvenin diğer özelliklerinden bir tanesini göstermektedir. Yüz bölgesi içinde tercih edilen Türk kahvesini birkaç malzeme ile karıştırdığınız doğal bir kür elde ederek, selülit problemlerinizi giderebilirsiniz. Unutulmaması gereken nokta bu kürün doğru bir şekilde aşamalı olarak kullanılması ve bırakılmamasıdır. Etkisinin iyi bir şekilde alınabilmesi için 1 ay içerisinde düzenli kullanılmaya aksatılmadan devam edilmelidir.

Kahve kürünü yapmak için gerekli malzemelerde;

  • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi,
  • 1’er yemek kaşığı olmak sureti ile, defne yağı-limon yağı-biberiye,
  • 1 ya da yarım çay bardağı elma sirkesi,


kullanılmalıdır. Oluşabilecek kür yoğun bir akışkan kıvama sahip olacaktır. Bu nedenle bu kıvama gelmesi için bu malzemelerin her birini itinalı bir şekilde karıştırın. Önemli olan kahve küründe kullanılan her bir malzemenin şifasını selülitli olan bölgenin düzeltilmesi için kullanabilmektir. Bu nedenle bölgeye kıvamı sürerek iyice el ile yedirilmelidir. Hafif masaj sitemiyle yaparakta etkisini hızlı bir şekilde göstermesini sağlayabilirsiniz.  En az 20 en fazla 30 dakika selülitli bölgede bu kürü bekleterek sonrasında duşa girip bacaklarınızı yıkayabilirsiniz. Haftada 2 kez bu uygulamanın yapılması için yeterlidir.

Nane Kürü

Diğer bir selülit giderici kürler içerisinde de Nane kürünü yapabilirsiniz.

  • Bir yemek kaşığı nane yağı ya da yapraklarını kullanabilirsiniz.
  • 1 yemek kaşığı su ve sirke

kullanarak karıştırın ve selülitli olan bölgeye, kahve küründeki mantığı izleyerek devam edin. Fakat bunda 45 ya da 60 dakikaya bekletebilir ve haftada 5 kez bu kürü uygulayabilirsiniz.

Önemli

Selülitte yağ faktörünün etkisi oldukça büyüktür. Bu genetik yollarla da annelerden kızlarına geçebilen bir durumdur. Herşeyde olduğu gibi yağın depolanma alanı, bacaklarda ve kalça bölgelerindeki birikmeleri de dahil olmak üzere, anneye çekilebilmektedir. Bu gibi durumların yani selülit ve yağların önlenebilmesi için; düzenli beslenme, sağlıklı yaşam, spor ve cilde yapılan etmenlerin büyük bir yararı vardır. Bu sayede cilt sorunları daha oluşamadan engellenmiş olarak, uygun bir yapıyla güzel bir görünüme kavuşabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git