Selülit İle Savaşmak İçin Yeni Yöntem: Cellfina

Selülit İle Savaşmak İçin Yeni Yöntem
10 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Selülit kadınlarda erkeklerden daha fazla görülüyor. Bunun nedeni kadınlardaki hormon farklılıkları, genetik faktörler ve erkeklerden daha farklı olan bağ dokuları ile alakalı bir durum. Selülitin oluşmasını ise bir çok durum tetikliyor. Fakat selülit ne yaş ne ırk ne de kilo ile alakalı. Bu nedenle kadınların ortak bir sorunu haline gelmiş durumda. Bunun üzerine çalışanlar yeni bir yöntemin müjdesini verdiler. Bulunan bu yöntemin adı Cellfina. Cellfina tedavisinden önce bir çok şey denendi. Kimisi işe yaradı fakat sonsuza kadar yararlı bir durum olmadı kimş-i acı sonuçlara yol açtı. Cellfina yöntemi ise şimdiye kadar denenen en etkili yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Yurt dışında uygulaması başlanan kişilre halinden oldukça memnun. Yaklaşık bir yılda tedavi bitiyor ve selülitlerden büyük oranda kurtulunuyor.

Cellfina Selülit  Tedavi Yönteminin Yapılışı

Cellfina selülit tedavi yönteminin süresi selülit bulunan bölgedeki yoğunluğa göre değişebiliyor. Ortalama 1 saat süren yöntem de selülitli bölge yoğun ise bu saat uzayabiliyor. Az ise bu süre kısalabiliyor.

Uygulamaya başlamadan önce selülitli bölge tespit ediliyor ve selülitler bir kalem yardımıyla daire içine alınıyor. Selülitli bölgeye minik bıçak darbeleri atılacağı için bölgede bir uyuşturma işlemi uygulanıyor. Uyuşan selülitli bölgeye özel olarak geliştirilen cihaz yerleştiriliyor ve cihaz çalıştırılıyor. Cihazın çalışması ile birlikte minik bıçak darbeleri seri altına kadar batırılıyor. Bu sayede deri altında biriken yağ tabakası kesilmiş oluyor.Cellfina Selülit Tedavisinin Yan Etkileri Var Mıdır?

En çok merak edilen sorulardan biri Cellfina tedavisinin yan etkileri oluyor. Öncelikle bilinmesi gereken durum Cellfina işlemi sonrası uyuşmanın geçmesiyle küçük ağrıların başlayacağı olmalıdır. Bunun dışında oturup kalkarken de sizi 3-4 gün sıkıntıya sokabilir. Tedavi sonrası bölgede hafif morlukların oluşması durumu ise gözlenen yan etkiler arasında yer alıyor. Bu durum da gayet normal ve birkaç gün içerisinde morluklar yok oluyor. Ayrıca bölgede hassasiyet oluşacaktır. Tüm bunların dışında en çok merak edilen durum bıçak darbelerinin kanamaya neden olup olmadığı konusu. Cellfina yönteminde kullanılan bıçaklar oldukça küçük boyutta ve ince yapıda. Bu nedenle herhangi bir kanama kişi de görülmüyor.

Selülit Oluşumunu Engellemek İçin Neler Yapılabilir?

Cellfina selülit tedavi yönteminin dışında bazı konulara dikkat etmek de önem arz ediyor. Selülit oluşumunu engellemek ve selülitleri en aza indirmek için dikkat edilmesi gereken konular;

  • Stresten uzaklaşın
  • Aşırı dar giyinmeyin
  • Bol bol su tüketin
  • Yağlı yiyeceklerden uzak durun
  • Asitli yiyeceklerden uzak durun
  • Devam topuklu ayakkabı kullanmamaya çalışın
  • Alkol ve sigara tüketimini bırakın
  • Protein tüketimini aşırıya kaçırmayın
  • Kahve çay tüketiminizi azaltın
  • Aşırı tuzlu yemeklerden kaçının

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git