Selülit Kabusuna Son Verin

Selülit Kabusuna Son Verin
8 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Çoğu kadının korkulu rüyalarından biridir selülit. Yaşa ya da kiloya çok da bağlı olmaksızın hemen her kadının şikâyetçi olduğu bir şeydir. Özellikle yaz ayalarında kısa etekler, şortlar ve mayolar dolaptan çıktıkça bu portakala kabuğu görüntüsü dediğimiz şey ile mücadele başlar. Selülit ile mücadelenizi ancak dönemlik değil, uzun soluklu hale getirirseniz başarılı olabilirsiniz. Sağlıklı beslenme, kahve ve asitli içecekleri aşırı tüketmeme, düzenli spor yapma gibi alışkanlıkları edindiğiniz takdirde selülit yavaş yavaş hayatınızdan çıkar. Bazen bunlar yerine anlık çözümlere de başvurabilirsiniz tabii. Selülitten kurtulmak için yapmanız gereken birkaç şeyi derlediğimizi bu yazıya göz atın ve ondan sonra bacaklar fora.

Düzenli Egzersiz ve Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı beslenme ve düzenli spor yapma alışkanlığının vücuda sağlamadığı yarar yok. Aklımıza gelen, gelmeyen her konuda bedenimize faydası olan bu iki önemli alışkanlığın elbette selülitler üzerindeki etkisi de büyük. Selüliti artıran yiyeceklerin başında kızartma, ketçap, mayonez gibi yağlı gıdalar geliyor. Bu gıdaları uzun süreli ve çok tüketmek yağ oluşumuna, dolayısıyla da kimsenin hoşuna gitmeyen portakal kabuğu görüntüsüne sebep olur. Selülit görünümünü azaltmak için dengeli beslenmeniz yeterli değil. Bunu iyi bir spor programı ile de desteklemeniz lazım. Bacakların üst kısmında yoğunlaşan bu görüntüden kurtaran en iyi iki egzersiz programı yürüyüş ve pilatestir. Bu ikisini bir arada yapabilirseniz çok daha kısa sürede etkisini muhakkak görürsünüz. Beslenme ve spor alışkanlığınızı geliştirdikten sonra belli aralıklarla masaj yapmak da sihir gibi bir etki yaratır. Bacaklara yapılan masaj sayesinde kan dolaşımınız hızlanır bu da yağların yakılmasını ve selülit görüntüsünün azalmasını destekler. Kozmetik marketlerde bulabileceğiniz selülit giderici fırça yardımı ile günde 20-30 dakika bacaklarınıza masaj yapın. Bu hem bacaklarınızı rahatlatmak hem de pürüzsüz bir görüntüye sahip olmak için işinize yarayacaktır.Kısa Süreli Çözümlerle Selülitten Kurtulun

Portakal kabuğu görüntüsünden elbette bir anda kurtulamayacaksınız. Selülit ile mücadeleniz sürecinde anlık, kısa süreli çözümlere de ihtiyacınız olabilir. İşte bu noktada firmaların çıkardığı otobronzanlar imdadımıza koşuyor. Bacak spreyi olarak da bilinen bu otobronzan uygulaması ile bronz bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Biliyorsunuz ki selülit bronz tenlerde kendini daha az belli eder. Selülit görüntüsünü yok etmede yardımcı olan bu spreylerden suya dayanıklı olanını seçerek havuzda ve denizde de kullanabilirsiniz. Geceden bacağınıza uygulayacağınız otobronzan uyku boyunca cilt tarafından emilir ve ertesi gün güneşe çıktığınızda daha kolay yanmanızı sağlar. Bu sayede de selülit görüntüsü kısa süre için de olsa azalır. Selülitten korunmak için başvuracağınız bu ufak hilede bacak spreyi seçerken teninizden bir ton koyu bir renk seçebilirsiniz. Böylece güneşte zor yanan bir bölge olan bacaklarınız ile yüzünüz ve üst bedeniniz arasında eşitlik sağlamış olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git