Selülitten Kurtulmak İçin Etkili Çözümler

selulitten-kurtulmak-icin-etkili-cozumler
21 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Selülitten Kurtulmak İçin Etkili Çözümler

Selülitten kurtulmak için etkili çözümler arıyorsanız o zaman yazımızı okuyabilirsiniz. Selülit genel olarak dolaşım bozukluğu sorunu olarak ele alınabilir. Selülitler vücudun birçok bölgesinde ortaya çıkabilir. Bu bölgeler arasında kalça ve basen bölgesi selülitlerin daha sık görüldüğü bir bölgedir. Selülit tedavisi için birçok yöntem vardır. Selülit kalıcı bir cilt sorunu değildir. Tedavi edildiği takdirde kolaylıkla ortadan kalkabilir. Ama bunun için titiz yöntemler uygulanmalıdır. Selülit tedavisinde nedenler de önemlidir. Selülitin birçok farklı sebebi vardır. Genetik faktörler de selülit oluşumuna neden olmaktadır. Selülitleriniz size annenizden miras kalmış olabilir. Bunun dışında beslenme tarzı, spor yapmama, hareketsiz bir yaşam gibi sebepler de selülit üzerinde etkilidir.

Selülit oluşumunu önlemek için tüm hayat belirli bir düzene oturtulmalıdır. Spor yapılmalı, beslenmeye çok önem verilmelidir. Selülit erkeklerde de görülen bir sorundur. Ama  kadınlarda daha sık görülür çünkü kadınların cilt yapısı erkeklerin cilt yapısına göre daha farklıdır ve selülit için daha müsaittir.

Krem ve Masaj ile Tedavi

Çeşitli kremler kullanarak selülitlerden kısa süre içinde kurtulabilirsiniz. Bu kremleri hazır alabilir ya da evde kendiniz yapabilirsiniz. Jojoba yağı selülitlere iyi gelen bir üründür. Bu yağı masaj yapar biçimde kullanabilirsiniz. Bunun dışında ise antiselülit kremleri satın alabilir ve kullanabilirsiniz. Bu kremler selülitleri hemen yok etmese de önemli ölçüde azaltmaktadır. Ama net bir fayda için uzun süre ve düzenli bir kullanım gereklidir.Masaj yaparak da selülitlerden kurtulabilirsiniz. Evlerde düzenli olarak masaj yaparak daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Masaja kalça bölgesinden başlanmalı ve yukarı aşağı hareketlerle bacak boyunca devam edilmelidir. Bu masaj sürekli ve düzenli biçimde yapılmalıdır Sürekli aksatılması halinde masajın hiçbir olumlu etkisi olmayacak, selülitlerde azalma meydana gelmeyecektir.

Selülit tedavisi için uzman kişilerden de yardım alabilirsiniz. Uzman kişilerden masaj için randevu almanız kan dolaşımınızı hızlandıracaktır. Bunun dışında farklı masaj türleri için uzman kişilerle sürekli görüşme halinde kalmanız daha etkili olacaktır.

Selülitlerinizden Kurtulun

Selülitten kurtulmak için tüm hayat tarzınızı değiştirmelisiniz. Öncelikle günlük su tüketiminizi arttırmalısınız. Günde en az 1 litre su tüketmeniz sizin için çok faydalı olacaktır. Su bütün vücudu temizleyen çok sağlıklı bir maddedir. Su dışında kahve,çay ve cola gibi kafeinli içeceklerden uzak durulması selülit tedavisi için önemlidir. Selüliti ortaya çıkaran en büyük etmenlerden birisi kafeindir. Kafeinli içecekler yerine meyve çayı tüketmek daha faydalı olacaktır. Selülitten kurtulmak için etkili çözümler arasında besin programı da önemli bir yer tutmaktadır. Bitkisel yağlar tüketmeniz selülitten kurtulmak için etkili bir yol olacaktır. Bol meyve ve sebze tüketimi de önemlidir. Son madde olarak düzenli olarak spor yapılmalıdır. Sıkı ve fit bir vücutta selülit görülmesi imkansızdır.

Etiketler:

Selülitten Kurtulmak İçin Etkili Çözümler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Sedef diyor ki:

    Bayanlar eczacı tavsiyesi üzerine kullanmaya başladığım bir ürün zigavus selülite karşı krem muhteşem .

Sayfa başına git