Şems Aslan Sivilce Lekeleri İçin Maske

şems-aslan-sivilce-maskeleri
30 Nisan 2015 tarihinde eklendi

Şems Aslan Sivilce Lekeleri İçin Maske

İnsanlar Şems Aslan’ın hazırladığı ve önerdiği maskeler ile ciltteki oluşan sivilcelerden kurtulabilecekler. Genellikle ergenlik döneminde baş gösteren ve her yaşta da devam edebildiği görülen sivilceler cilt sorunlarının başında gelmektedir. Bu sivilcelerin en büyük sebebi vücuttaki hormonal dengenin bozulması ve stres gibi psikolojik etkenlerdir. Şems Aslan sivilce lekeleri için maske karışımları kullanılarak bu sivilceler en az seviyeye indirilebilir.

1. Derece Sivilceler İçin Uygulanacak Yöntemler

 Şems Aslan Domatesle Sivilce Tedavisi

Cildinizdeki sivilce sayısı az ise her gün içilecek 3 bardak domates suyunun bu sivilceleri geçirdiği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Domates içinde bol miktarda bulunan A vitamini sivilce yayılmasını engellemekte ve zamanla sivilceleri geçirdiği görülmüştür.

Şems Aslan Sivilcelere Tonik

 Kullanılacak malzemeler:

 • Aynisefa çiçeği ( 1 çorba kaşığı )
 • Limon suyu ( 1 tane )
 • Tuz ( 1 tatlı kaşığı )
 • Meyan kökü ( 1 çorba kaşığı )

Hazırlanması ve uygulanması: Kullanılacak bu malzemeler karıştırılır ve üzerlerine 300 gram civarında kaynamış sıcak su eklenir ve bu halde karışım 1 hafta bekletilir. 1 hafta sonunda bu karışım pamuk yardımıyla cilde uygulanır. Günde en az 5–6 defa uygulanması önerilmektedir. Bu karışım ile cilde buhar banyosu da yaptırılabilir. Kaynamış karışım buharını cilde tutarak ve devamlı olarak cilde su tamponu yaparak uygulanabilir. Meyan kökü iyi bir mikrop öldürücüdür ve sivilce lekelerini en düşük seviyeye indirdiği de bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Meyan kökü mikropları öldürür ve kanı iyi bir şekilde temizlenir.2. Derece Sivilceler İçin Uygulanacak Yöntemler

 Eğer cildinizdeki sivilce sayısı sayılamayacak kadar fazla ise kesinlikle cilt uzmanına görünmeli ve doktorun vereceği uygun ürünler sabah-akşam kullanılmalıdır. Bunun yanında daha hızlı bir tedavi için çeşitli maskeler ile bakım sağlanabilir. Şems Aslan sivilceler için maske bu tedavi çeşidi içinde uygundur.

Şems Aslan Sivilceleri Kurutan Tonik

 Kullanılacak malzemeler:

 • Orulla çamuru ( 1 çorba kaşığı ) veya kil
 • Salatalık ( 1 adet rendelenmiş )
 • Bal ( 1 çorba kaşığı )
 • İyot tentürdiyot (3 damla )
 • Tuz ( 2 çorba kaşığı )
 • Yumurta akı ( 1 adet )

Hazırlanması ve uygulanması: Öncelikle salatalıklar rendelenir ve üzerine yumurta akı katılır. Bunu üzerine bal, orula çamuru ve iyot eklenir ve üzerlerine 2 su bardağı kaynar su eklenir. Ağzı kapalı bir şekilde ve karanlık bir odada 24 saat bekletilir. 24 saat geçtikten sonra bu karışım süzülür. Pamuk yardımı ile cilde 1 saat tampon yapılarak iyice cilde yedirilir. Bu uygulamadan sonra cilt yıkanmamalıdır. Bunların yanında cilt sağlığı için çinko içerikli ürünler tüketilmelidir.

Şems Aslan sivilce lekeleri için maske kullanışlı ve sağlıklı olduğu için oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

İlgili Konular
– Sivilceler Akneler İçin Maya Maskesi
– Sivilceleri En Hızlı Temizleyen Cilt Maskeleri
– Sivilcelere Akneler İyi Gelen Yiyecekler
– Sivilce Lekeleri İçin Etkili Yöntemler

Etiketler:

Şems Aslan Sivilce Lekeleri İçin Maske Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Merve diyor ki:

  Bu maskelerin işe yaradığını bir arkadaşımdan duymuştum. BenDe de sivilce var daha çok da sivilce lekeleri var. 1. Maskeyi hazırladım kullanmaya başladığımda etkilerini de yazacağım. Bu tarifler için çok teşekkürler..

 2. Yeşim Aslan diyor ki:

  Bu maskeler cildi aynı zamanda besliyor ve yeniliyor. Bunlarla birlikte cildi mutlaka temiz tutmak gerekiyor.

 3. Gaye diyor ki:

  Ben 2 gundur uyguluyorum, henuz bir sonuc goremedim..

 4. burcu diyor ki:

  Çilt ilacı kullandıktan sonra doğal ilaçlar ullaıla bilirmi

 5. burcu diyor ki:

  Çilt ilaçları kullandıktan sonra doğal yöntemler kullanıla bilirmi

  1. Güzellik Uzm. Melike Güzellik Uzm. Melike diyor ki:

   Evet kullanilabilir , yalnizca dogal bakimlarin da kullandiginiz ilaclarla bir ters etkisi olmayacagindan emin olmaniz gerekir, bunun icin doktorunuzdan gorus almanizda fayda vardir.

Sayfa başına git