Sentetik Saç Nedir? Zararlı Mı?

sentetik-sac-nedir
18 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Sentetik Saç Nedir? Zararlı Mı?

Sentetik saç insan saçı gibi görünür ama insanda olmayan malzemelerden yapılmış bir materyaldir. Bu güzellik malzemelerinde genellikle sahte saç olarak görülür, örgü ve uzantıları olarak adlandırılır. Genellikle kendi saç uzun olmayan, kalın olmayan ya da farklı bir renkte saç görünmesi için kadınlar tarafından kullanılır. Bu saçın takılabilmesi için çeşitli yolları vardır.

Genellikle, sentetik saç kendi saç yapısının görünümünü artırdığına inanılır. Kadınlar tarafından kullanılır. Bunu kısa saçlı bir kadın daha uzun saçlara sahip olmak ya da doğal saçlarının yetersiz olması nedeniyle hacim kazandırmak için kullanır. Başka stiller oluşturmak için de sentetik saçlar tercih edilebilir. Bir kadın doğal saçını boya ile yıpratmak istemiyor ve bir renk değişikliğine gitmek istiyorsa yine sahte saç olarak adlandırılan bu yapıyı kullanabilir.

Bu aslında plastiğin bir türünden yapılır, ancak sentetik saçın çeşitli nitelikleri vardır. Bu nedenle, ısı uygulandığında zayıf yanıt eğilimindedir. Isı uygulanamayan bu saçları direk olarak saç altına takabilirsiniz. Tarz değişikliği için düz ya da dalgalı seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Bunu uygularken endişelenmenize gerek yoktur. Cildinize herhangi bir zarar vermez ama çok da doğal bir görüntü yaşamayacağınız gerçektir.

Sentetik Saç Boyanır mı?Yapay saç genellikle insan saçının boyandığı boyalara yanıt vermez, ancak bu durum güzellik ürünleri kullanmak isteyenler bakımından yadırganmamalıdır. Yapar saç da kendi renk seçenekleri ile sınırlı değildir.  Sahte saç toplı peruk ya da parça saç olarak kullanılabilir ve renk yelpazesi geniştir. Bazı insanlar kendi doğal saç rengini sahte saç girişimi ile değiştirebilir. Tamamen aynı ya da zıt renkler tercih edebilir.

Sentetik Saç Kullanmanın Yolları

Sentetik saç takmak için çeşitli yollar vardır. Tek yönlü bir peruk takarak  tam peruğa bağlı saç halinde kullanılır. Bu bir kap niteliğindendir. Bunun dışında kişinin başının arkasında at kuyruğunda kullanılabilir. Bu daha doğal görünecektir.  Gerçek saçın aralarına serpiştirilerek saç köklerinden tutturularak da hacim katmak için tercih edilebilir.

Sahte saçın örgü olarak kullanımı yaygındır. Bunun dışında kuaförler tarafından genellikle yapıştırılarak ya da saç içine dikilerek saça bağlanır. Bu genellikle kesilmiş ve özel olarak dizayn edilmiş bağlama yapıştırıcısı kafa derisi yapıştırılabilir.  Parçalar bir plastik, metal ya da iplik ile saç dibinden bir süre kalıcı olarak tutturulabilir.

Sentetik saç da yaygın olan kullanım kuaförler tarafından daha iyi kalitede seçilir ve gerçek saçtan ayırt edilmesi zor olur. Kişi saçı kendi satın alıp toka takar gibi saçının iç bölümlerine de yerleştirebilir.

Sentetik saç doğal saça nazaran daha uygun maliyetlidir ama yüksek ısılarda yapısı bozulur ve yıkama işleminden sonra büyük döküntüler olabilir. Ancak yenilenebilir niteliktedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git