Sigaranın Cilde Zararları

700x400
18 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Sigaranın Cilde Zararları

Maalesef ki günümüzde milyonlarca kişinin sigara kullanım durumu söz konusu! Herkes bu tiryakiliği sonlandırmamak adına sigaranın zararlarını göz önünden kaldırıyor, hiçbir şekilde umursamıyor. Gelin, şimdi sizler için hazırladığımız sigaranın cilde zararları konusunu dikkatli bir şekilde inceleyelim. Sigaranın cilde zararları saymakla bitmiyor! Dişleri, kilo alma durumlarına kadar etkileyen bu durum, şimdi sizlerin detaylı incelemesi ile beraber sigaraya karşı önyargınızı fazlası ile göz önünde bulunduracak.

 1. Cilt tazeliğini tamamen kaybeder!
 2. Nikotin, cilt lekelenmelerine neden olmaktadır!
 3. Deriyi inceltir ve ölü derilerin ortaya çıkmasına sebep olur.
 4. Dudaklar da, deri de ve parmaklar da ciddi bir renk değişimi göz önünde bulunur.
 5. Dişlerin sararmasına neden olmaktadır.
 6. Saç rengine kadar doğallığı kaybedebilirsiniz!

Bu tip zararlarından kurtulabilmek adına da en yakın zamanda sigarayı bırakmanız gerekmektedir. Eğer bırakamıyorsanız, bununla alakalı yardım kuruluşlarına da başvurabilirsiniz. Günümüzde birçok kişinin sigarayı bırakmak için adım attığını fakat iradesizlik sebebiyle de sigaraya hala devam ettiğini görebiliyoruz. Bunlara mahal vermemek ve ortadan kaldırabilmek adına da en önemli faktör, bir yolunu bularak sigarayı bırakmaktır!Sigarayı Nasıl Bırakabilirim?

Bunun birkaç yolu vardır. Öncelikle sigarayı bırakabilmek adına iradenize sahip çıkmayı öğrenmeli ve kendinizle savaşmayı bilmelisiniz. Böylelikle sigarayı bırakmak sizler için oldukça kolay olacaktır.

 • Nikotin değeri düşük olan sigaralara geçiş yapın.
 • Alarm kurun ve kendinize belli bir zaman aralıkları belirleyerek sigarayı tüketin! (1.30 saatte bir gibi…) Böylelikle bir azalma durumu söz konusu olacaktır.
 • İçtiğiniz yerleri kısıtlandırın. Evinizin her bölümünde sigara içmekten ziyade sadece balkonu tercih edin.
 • Yukarıda saydığımız maddeleri her gün okuyun ve kendinizi buna göre şartlandırın.
 • En yakın sağlık kuruluşuna giderek akciğer hastalarını ziyaret edin.
 • Hiçbir şekilde bırakamıyor iseniz nikotin ihtiyacının cüzi bir bölümünü bizlere ilaçlar vasıtası ile sunan “sigara bıraktırma ilaçlarına” başvurun.

Bu yöntemler ile beraber artık sizler de sigarayı hayatınızdan tamamen çıkarabilirsiniz. Pek çok kişi tarafından öngörülmüş olan sigara kullanımı, eğer ki doğru bir konumsallık sağlanır ise sigarayı bırakmak sizler için olağanca kolay olacaktır.

Etiketler:

Sigaranın Cilde Zararları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. PAYKASA diyor ki:

  aydınlatıcı bilgiler..teşekkürler.

Sayfa başına git