Siğil Tedavisi İçin Doğal Yöntemler

Siğil Tedavisi İçin Doğal Yöntemler
6 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Ellerimiz ayaklarımız kısacası gün içinde ve hayatımızda bizimle olan uzuvlarımız bizler için oldukça önemlidir. Pek tabi olarak da bu uzuvların sağlığını önemseriz. Hayatımız boyunca vücudumuzun çeşitli bölgelerinde birçok rahatsızlık ile karşılaşırız. Bu rahatsızlıklar küçük ya da büyük olsa da oldukça tehlikeli ya da zararsız olabilir. Cilt hastalıkları da cildimizde oluşan problemlerin önemsenmeyerek büyümesi ile oluşur. Cildin kuruması gibi basit sanılan bir cilt problemi derinizin pul pul olup dökülmesine veya cildiniz de damar çatlaklığına kadar gidebilecek büyük sorunlara yol açabilir. Cildiniz de fark ettiğiniz bir problemi doğal yollarla ya da uzmanlara danışarak gidermek için bir çözüm aramazsanız cilt probleminizin büyüyüp hastalık olmasına neden olur. Siğillerde bunlara örnek gösterilebilir. Mercimek tanesinden daha küçük bir şekil de belirip önem verilmediği için büyümesi kaçınılmaz problemlerden biridir. Siğiller bulaşıcı bir problem olduğu için elinde ya da cildinde siğil bulunan birine dokunduğunuzda sizde de siğil problemi görülebilir. Siğil sadece direk temas yolu ile değil, siğilin temas ettiği bir yere temas etme ile de bulaşabilir. Peki, siğil tedavisi için doğal yöntemler var mıdır? Siğiller için doğal yöntemler fazlasıyla bulunmakta. Bu yöntemlere aşağıdan göz atabilirsiniz.

Siğile Doğal Tedavi  • Siğili tedavi etmek için genel olarak doktora gitmeyiz. Çünkü küçük siğillere kendimiz doğal yöntemlerle müdahale ettiğimiz de büyümesini engelleriz. Siğillerin büyümesini engelleyebilmek için en yaygın yöntem siğilin üzerine elma sirkesi sürmektir. Elma sirkesi mikrop kırıcı özelliği olması ile siğilin oluşturduğu HPV virüsünü öldürmeye odaklanır. Bu yüzden elma sirkesini siğilin üzerine sürüp üzerini yara bandı ya da bir bez yardımı ile kapalı tutmak elma sirkesinin mikroplarla ve virüslerle savaşmasına yardımcı olur. Elma sirkesi yöntemini günde en az bir defa düzenli şekilde uygulamak siğilin kaybolmasına yardımcı olacaktır.
  • Sarımsak uzun yıllardan beri bir antibiyotik olarak bilinir. Ve birçok hastalığın üzerinde doğal tedavi yöntemi olarak kullanılır. Sarımsağın siğildeki iltihabı önlemesi ile siğilin büyümesini engellemeye yardımcı olacaktır. Sarımsak iltihap söktürücü, mikrop kırıcı özellikleri ile siğiller için oldukça geçerli bir doğal tedavi yöntemi. Sarımsağı ikiye bölüp kesilen kısmını siğilin üzerine dairesel olarak uygulamanız ve bekletmeniz siğilin büyümesini ve yok olmasına yardımcı olur. Sarımsağı uyguladıktan sonra üzerine bir yara bandı örtmek siğilin iyileşmesini de hızlandırır.
  • Siğil tedavisi için doğal yöntemlerden biri de toz mayadır. Toz maya birçok hastalığın tedavisini içerisinde bulunan etkileşim yaratan besin değerleri ile iyileştirmektedir. Siğile de aynı etkiyi yaratarak siğilin iyileşmesine yardımcı olur. Toz mayanın içerisine hint yağı atmak siğilin iyileşme süresini uzatır. Hint yağı da HPV virüsünü yok etmek için oldukça etkilidir. Toz mayanın içerisine 2 damla hint yağı ekleyiniz ve siğilin üzerine sürünüz. Sürdükten sonra bandaj yapmanız virüsün kırılması için oldukça etkili olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git