Simli Göz Makyajı

m6
11 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Simli Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Artık kadınlarımızın büyük bir çoğunluğu podyumlardan günümüze kadar uzanan bir makyaj türüne ağırlık veriyorlar. Simli göz makyajı ile beraber, sizler de özel günlerin yıldızı olabilirsiniz! Oldukça kolay bir şekilde uygulanan makyaj türü, genel olarak kadınlarımızın göz makyajına karşı olan yatkınlığı ile beraber zorluk seviyesini azaltabilir veya arttırabilir. Bu durumlardan ziyade doğru makyaj tekniklerini uygulamak günümüzde oldukça önemlidir.

Simler genel olarak diğer uzuvlara iyi görünüm sağlamaz. Bu yüzden göz makyajı konusunda da oldukça doğru bir makyaj türü olarak nitelendirilir. Sizler de bu kapsam da simli göz makyaj uygulayabilir ve dilediğinizce kendinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Genel olarak 2013 yılından bu yana tercih edilen ve açılış, organizasyon, gala ve davet gibi durumlar için şık bir görüntü sağlayan bu makyaj türünün şimdi gelin nasıl uygulandığı ile alakalı bir araştırma yapalım.Simli göz makyajı nasıl uygulanmalıdır?

Genel anlamda göz makyajınızı tamamladıktan sonra göz çevresine hafif dokunuşlar ile simleri sürmelisiniz. Bu simlerin doğru sürülmesi, gözü kapatma veya makyajı aktırma gibi durumların büyük ölçü de önüne geçebileceği gibi, sizlerin şık bir görüntü almasında da oldukça yüksek kolaylıklar sağlamaktadır. Bu nedenden dolayı daima doğru uygulanması gereken bir makyaj türüdür. Makyajın tamamı bittikten sonra hafif dokunuşlar ile simleri dağıtın ve yerleştirin. Doğru dağıtılan ve yerleştirilen simler ile beraber siz de artık dilediğinizce kendinizi ön plana çıkartabilecek ve makyajınız ile herkesi büyüleyeceksiniz!

Genel olarak düştüğümüz hatalardan bir tanesi simi fırça yardımı ile sürmek! Bu oldukça yanlıştır. Çünkü makyajın tamamını riske atmış ve bozmaya yönelik bir adım olduğu gerçeğini es geçmemeliyiz. Bu nedenden dolayı da doğru bir şekilde uygulanabilmesi adına tamponal gibi lazım olan gereçler ile bu işlemi yapmak, parmak ile hafif dokunuşlar yaparak simi yaymak daha doğru olandır.

Gölgeleme üzerine yapılacak olan bu simli figür, genel olarak dıştan başlayarak, eyeliner sürdüyseniz bozmayacak şekilde simlerin yerleştirilmesiyle sağlanmaktadır. Böylelikle en doğru makyaj teknikleri sizler için ortaya çıkar ve tüm makyajınızı tamamlama hakkına sahip olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git