Sinem Kobal Makyajı

Sinem Kobal Makyajı

Son zamanlarda kadınlar, soft, doğal, aydınlatıcı ve göz yormayan makyajları tercih etmektedir. Bu tercih, kadınlara daha asil bir görünüm kazandırmaktadır.

En güzel örneklerden biri Sinem Kobal’ın sıkça yaptığı makyajdır.

Sinem Kobal Makyajı sizlere anlatacak olursak;   1. Yüzünüzle saç renginizin uyumu. Öncelikle yüzünüzü çok ama çok iyi tanımalısınız. Onun neye ihtiyacı olduğunu çok iyi tespit etmeli ve buna göre doğru ürünleri kullanmalısınız. Ayrıca, yüzünüz ile saç renginiz uyumlu olmalı. Eğer bu uyumsuzsa gerçekten yaptığınız makyaj da uyumsuz olacaktır.
  2. Cilt temizliği , nemlendirici ve kapatıcı kullanımı. Uygun ürünlerle cildinizi iyice temizleyin ve çok hafif bir nemlendirici sürün. Cildinizi biraz dinlendirdikten sonra sivilce gibi izlerinizi kapatmak için kapatıcınızı kullanın.
  3. Aydınlatıcı, Fondöten ve Krem Kullanımı. Dana sonra aydınlatıcı bir baz seçerek yüzünüze güzelce uygulayın. Sinem Kobal Makyajı nda yanaklara, burun kanatlarına ve dudak kenarlarına biraz daha fazla sürün ki bu kısımlar belirgin görünsün. Teninize uygun fondoten ya da bb krem ile kusurlarınızı kapatın ve transparan pudra ile sabitleyin.
  4. Pudra ve Allık kullanımı. Sonra elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarmak için teninizin renginden biraz koyu bir renkte yani bronz pudra ile elmacık kemiklerinizin alt kısımlarını konturleyip iyice dağıtın. Ardından şeftali renk allık yanaklarınızı güzelleştirecektir.
  5. Sinem Kobal Makyajında Gözler. Göz altı kapatıcınızı, aydınlatıcı olanından tercih edin. Abartmadan sürün. Sonra, göz kapağınıza baz olarak ten rengi far ya da pudra kullanabilirsiniz.  Kaşlarınıza kadar fırçayla güzelce dağıtın. Ardından göz kapaklarınıza füme, gri ya da soft yeşil renklerinde  bir far sürün, onu da iyice dağıtın. Kaşların altına ise krem beyaz ya da krem rengi far uygulayın. Abartılı olmamalı, aydınlatsın yeter.
  6. Eyeliner kullanımı. Sonra eyelınerınızı çekin. Sinem Kobal Makyajı için evet en zorudur bu eyeliner kısmı ama imkansız değildir, sık sık denemek ustalaştıracaktır zamanla. Göz  pınarlarınıza, aydınlatıcı baz farla ya da beyaz bir göz kalemiyle aydınlık verin. Gözlerinizin içine de beyaz kalem sürerek aydınlatabilirsiniz. En son gözlerinizin altına, koyu kahve göz kalemini ya da siyah renk göz kalemini eyelinerle birleşecek şekilde sürün ve eyelinere zarar vermeden hafifçe dağıtın.
  7. Sinem Kobal Makyajında Kirpikler. Kirpiklerinizin doğal görünümü için tek tek takılan kirpik kullanın. Cımbız yardımıyla kirpiklerinizi dolgunlaştırdıktan sonra artık maskaranızı sürebilirsiniz. Böylece smokey göz makyajınızı tamamlamış olacaksınız.
  8. Kaşlarınız için çok koyu olmayan kahverengi bir kaş kalemi kullanabilirsiniz. Dudaklarınıza nemlendirici içerikli ten renginde veya uçuk pembe renginde bir ruj sürmek makyajınızı tamamlamak için yeterli olacaktır.

İşte size Sinem Kobal Makyajı. Şimdi siz de Sinem Kobal gibi güzel, doğal ve asil görünmek için hazırsınız.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git