Sir Ağda Nasıl Yapılır

Sir Ağda Nasıl Yapılır
9 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Tüy almak için kadın olmak gerekmiyor fakat kadınlar tüylerini erkeklerden daha çok dert ediyor. Biz kadınlar güzelliğe ve kusursuzluğa düşkün olduğumuz için tüyler de bizim için bir kusur ve bu kusuru yok etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Tüylerin alınması için birden fazla yöntem olduğunu unutmamalıyız. Hayatımız da fazlasıyla uğraş verdiğimiz istenmeyen tüylerimizi yok etmek o kadar da kolay değil. Tüylerinizi ne şekilde alırsanız alın, sadece çıkma süresi uzar. Azalması için tüylerin kök hücrelerinin kapatılması gerekir. Bu da ancak lazer epilasyonla mümkündür. Lazer epilasyona gitmek tüm tüy alma yöntemlerinden daha fazla etkili bir yöntemdir. Fakat maliyeti diğerlerine kıyasla kat be kat fazladır. Bu yüzden biz de ağdalara, tüy dökücü kremlere, tüy sarartıcılara ve jiletlere dönüyoruz yüzümüzü. Bunlardan zararlı olanları da var elbet. Fakat sir ağda içlerinde zararsız olan tüy alma yöntemlerinden biridir. Eğer çok hassas bir cildiniz var ise ya da çam reçinesine alerjiniz var ise sir ağda yöntemini uygulayamazsınız. Sir ağdayı uygularken de birden fazla dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Sir ağda biraz zahmetli ve acılı bir tüy alma yöntemi olsa da, batıkların ve kıl dönmelerinin oluşumunu engeller. Diğer yöntemlerden daha kalıcı bir yöntem olan sir ağda nasıl yapılır aşama aşama anlatmak istiyorum.

Sir Ağda Nasıl Yapılmalı  • Sir ağdayı yapmadan önce ağda yapılacak bölgenin temizliği önemli bir noktadır. Ağda yapılacak bölgeyi su ve sabunla iyice yıkamak ve ıslak kalmayacak şekilde kurulamak ağda yaparken zorlanmamanıza yardımcı olur. Ağda yapılacak bölgenin temiz olması ağdanın kılları daha kolay kavramasını sağlar.
  • Sir ağda yaparken hangi bölgeye ne çeşit ağda yapacağınızı da seçmelisiniz. Yüzünüze pudrasız sir ağda yapmak yüzünüzün sivilcelenmesine, yara olmasına ve kızarıklıklara yol açar. Bu yüzden ağda yapacağınız bölgenin hassasiyetine göre ağdanızı seçmenizi öneririm.
  • Sir ağdanızı direk ısıtmak yerine, olduğu kabı sıcak bir suyun içerisine oturtmak daha hijyenik ağda yapmanıza yardımcı olur. Ağdanın bir olduğu kaptan başka bir kaba geçmesi diğer kabında kirlenmesine neden olur. Ağda yaparken hijyene dikkat etmek de ağda ile ilgili olabiliyor.
  • Sir ağda nasıl yapılır sorusunun aşamalarından biri de, ağda bezidir. Eğer ağda beziniz yoksa ağdayı yapmanız çok zorlaşır. Ağda bezi ağdanın beze yapışmasını sağlar ve ağdaya yapışan kıllar da bu sayede alınır. Ağda bezinin olmasından sonra kaliteli olması da önemlidir. Eğer kalitesiz bir ağda bezi ise, ağda yaparken bezin parçalanmasına ve ağda yapmanızı zorlaştırmaya neden olur.
  • Sir ağda yaparken dikkat etmeniz gerekenlerden biri de ağda bezini tüylerin tersi yönüne çekmenizdir. Eğer tüylerin çıkışı ile aynı yöne çekerseniz, canınız acır fakat ağda yaptığınız bölgede ki tüyler o bölge de kalır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git